Dead or Alive! RISE rusza z nowym cyklem gal. Mocno obsadzone turnieje

0
1027

RISE ogłosiło, że wraca po roku nieobecności na duże areny. Po tym jak nie wypaliły plany gal World Series z międzynarodowymi turniejami w wagach do 63 i 55 kg, organizatorzy postanowili zrobić swojego rodzaju zamiennik, tylko z japońskimi fajterami. Trzeba jednak przyznać, że drabinki są świetnie obsadzone.

Pierwszy event z seri DoA odbędzie się 11 października w hali PIA Arena MM, czyli dokładnie tam gdzie miały miejsce gale RIZIN.22/23. Zobaczymy na niej czteroosobowy, jednodniowy turniej w kategorii do 63 kg.

Taiju Shiratori jest triumfatorem zeszłorocznego GP do 61 kg. Podopieczny Hiroyukiego Nasukawy nie przegrał od sześciu lat, a w trakcie tego czasu zdążył zdobyć mistrzostwo RISE do 63 kg, zwakować je, oraz stoczyć cztery walki w RIZIN. W GP World Series 2019 pokonał m.in. dwóch mistrzów Rajadamnern: Saeksana i Genjiego Umeno. Jego rywalem w półfinale będzie Naoki Tanaka. To zawodnik klasyfikowany na drugim miejscu w rankingu tej kategorii. Nie przegrał on od 2018 roku. W styczniu zwyciężył na RISE 136 w turnieju eliminacyjnym o udział w odwołanym światowym GP, gdzie miał zmierzyć się z rewelacyjnym Janem Kaffą.

W drugiej parze zobaczymy Kento Haraguchiego i Rentę Nishiokę. Haraguchi na początku roku zdobył mistrzostwo do 63 kg, nokautując Hidekiego Sasakiego. W ostatniej walce pokonał przed czasem w rewanżowym pojedynku Taigę Kawabe. Nishioka to natomiast mistrz Shoot Boxing i KNOCK OUT. W organizacji Cesara Takeshiego wygrał m.in. z zawodnikami K-1 Fukashim Mizutanim czy Haruakim Otsukim. Tytuł największego japońskiego promotora MT zdobył natomiast, przechodząc ośmioosobową drabinkę na lutowej gali KNOCK OUT Championship.1.

Tego samego wieczora zobaczymy także ćwierćfinały turnieju kobiet do 48 kg, byłego zawodowego boksera Yoshimichiego Matsumoto, posiadacza pasa RISE Black Panthera BeyNoaha, czy mistrza i jedną z największych gwiazd Shoot Boxingu Kaito Ono.

PEŁNA ROZPISKA GALI RISE DEAD OR ALIVE 2020 IN YOKOHAMA

Na drugiej gali 1 listopada w Osace zameldują się natomiast zawodnicy do 55 kg. Mistrz RISE w tym limicie Masahiko Suzuki zmierzy się z posiadaczem pasa KNOCK OUT, mającym na koncie pojedynek z Tenshinem Nasukawą Ruim Ebatą. W drugiej parze zmierzą się Shiro Matsumoto i Rasta. Shiro dotarł do finału zeszłorocznego GP do 58 kg, gdzie uległ Tenshinowi Nasukawie. Japończyk jest także posiadaczem pasa ISKA. Rasta natomiast jest numerem 1 w rankingu RISE do 55 kg. W styczniu przegrał walkę o tytuł ze wspomnianym Suzukim, a zanim wystąpi w Osace, zadebiutuje na RIZIN.24 we wrześniu przeciwko Mutsukiemu Ebacie.

W listopadzie należy również spodziewać się dokończenia turnieju Girls Power, rozpoczętego w październiku.

Materiał promocyjny gal Dead or Alive:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=WBi0KYogp3E&feature=emb_title

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here