Do pasa Glory dołożył tytuł RISE. Petchpanomrung pokonał Haraguchiego na RISE World Series 2022 in Osaka (WIDEO) (WYNIKI)

0
1137

W niedzielę rano, 21 sierpnia w Osace odbyła się Gala RISE World Series 2022. Na karcie, która miała 17 pojedynków były liczne skończenia, a także mecz Japonia – reszta świata. Głównym wydarzeniem był rewanżowy pojedynek o pas RISE WS między posiadaczem pasa Glory Petchpanomrungiem a Kento Haraguchim.

Początkowo mogło się wydawać, że nie będzie powtórki z pierwszej walki, gdzie Taj miał bardzo dużą przewagę fizyczną i swoim niewygodnym, mało widowiskowym stylem skontrolował cały trzyrundowy pojedynek. Na początku jednak Haraguchi był dałeko od rywala i dość ostrożnie podszedł do tematu. Później jednak przeżyliśmy deja vu z pierwszego spotkania i mistrz Glory doszedł do głosu. W rundach mistrzowskich jednak Japończyk zaczął miewać przebłyski, zwłaszcza w piątej, która prawdopodobnie spowodowała dogrywkę. W odsłonie dodatkowej Petch konsekwencją zapewnił sobie wygraną i tytuł Rise World Series do 65 kg.

Mistrz Shoot Boxingu Kaito Ono dopiero po rundzie dodatkowej uporał się z Samo Petje. Pierwsza runda, bardzo dobrze poprowadzona boksersko przez Japończyka jeszcze nie zwiastowała problemów. Druga odsłona była wyrównana, a w trzeciej objawiła się przewaga fizyczna Słoweńca, który zamykał rywala w narożniku. Dogrywka była bardzo trudna do oceny, ponieważ obie strony nie grzeszyły skutecznością, ale ostatecznie to Kaito okazał się wygranym.

Zawodnik MT, mistrz WMC International Chadd Collins znokautował posiadacza pasa RISE do 67,5 kg Ryotę Nakano. KO ze skumulowanych uderzeń na cofającego się Japończyka.

Jan Kaffa był bardzo niewygodnym rywalem dla mistrza do 65 kg, Kosei Yamady. Japończyk musiał radzić sobie z bardzo często klinczującym zawodnikiem, ale w trzeciej rundzie ustrzelił go podczas wymiany prawy na prawy.

Posiadacz tytułu do 55 kg, Masahiko Suzuki mierzył się z mistrzem Shoot Boxingu Seikim Ueyamą. Bardzo duże znaczenie dla przebiegu tego pojedynku miał błąd sędziego ringowego, który w poniższej sytuacji dopatrzył się knockdownu. To sprawiło, że Suzuki wszedł w tryb bitewny i zaczął bardzo mocno naciskać rywala. Starczyło to tylko do wygrania dwóch kolejnych rund 10:9, w efekcie czego mieliśmy remis i odsłonę dodatkową. Ta była powtórką z drugiej i trzeciej i mistrz odniósł kolejne zwycięstwo.

Mistrz RISE do 53 kg, Kazuki Osaki stoczył superfight z Sanchaiem (nie mylić z Saenchaiem). Poza faktem, że w pierwszej odsłonie został wyliczony, to Taj radził sobie całkiem przyzwoicie, ale w trzeciej rundzie ostatecznie ugiął się pod naporem kombinacji starszego z braci Osakich.

Na gali zobaczyliśmy też trzy walki w małych rękawicach. Wystąpili w nich m.in. bracia Yamaguchi. Yuma po technicznej decyzji, spowodowanej palcem w oku w 3. rundzie wygrał z Sumiyą Ito, a Hiroto przez TKO przegrał w 3. rundzie z Tapruwanem:

Walka Masayi Jakiego i Shojiego Hagimoto od początku była niezwykle intensywna, dzięki czemu zobaczyliśmy mnóstwo wymian podobnych do tej:

Konfrontacja Ryunosuke Omoriego i Yukiego Kyotaniego nie była najbardziej widowiskowa i najczystsza (dwie przerwy za kopnięcia poniżej pasa), ale KO kolanem na tułów w wykonaniu tego pierwszego było świetnym ukoronowaniem.

Szybka robota Yuyi, który trzy razy w trakcie pierwszej odsłony posłał na deski Masashiego Yamato. Co za lewy sierp! Poniżej akcja kończąca walkę:

Niesamowity przebieg miała walka byłego mistrza stadionu Rajadamnern, Takuyi z Ryotaro. Pierwszą rundę „T-98” przegrał po dwóch knockdownach 7:10, ale był w stanie odrobić straty, drugą rundę wygrywając 10:9, a następnie w trzeciej spowodował liczenie i wygrał 10:8.

Jeden z knockdownów w 1. rundzie. Świetna kontra.

Akcja na liczenie w trzeciej rundzie, dzięki czemu Takuya zapewnił sobie rundę dodatkową:

KO. Wystarczyło 8 sekund.

Riku Kazushima znokautował Yoshikiego Tane bezpośrednim lewym sierpem. Warto wspomnieć, że limit tej walki to… 51,5 kg.

Wyniki gali RISE World Series 2022 in Osaka (21 sierpnia 2022, Edion Arena, Osaka):
65 kg: Petchpanomrung Kiatmoo9 pok. Kento Haraguchi przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3) – o pas
70 kg: Kaito Ono pok. Samo Petje przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
65 kg: Chadd Collins pok. Ryota Nakano przez KO 1R (ciosy)
65 kg: Kosei Yamada pok. Jan Kaffa przez KO 3R (prawy sierp)
55 kg: Masahiko Suzuki pok. Seiki Ueyama przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
53 kg: Kazuki Osaki pok. Sanchai Teppen Gym przez KO 3R (lewy sierp)
66 kg: Tapruwan Hadesworkout pok. Hiroto Yamaguchi przez TKO 3R (zatrzymanie sędziego) – małe rękawice
63 kg: Yuma Yamaguchi pok. Sumiya Ito przez większościową techniczną decyzję (29:29, 29:28 x2) – małe rękawice
70 kg: Masaya Jaki zremisował z Shoji Hagimoto (28:29, 29:29, 29:28) – małe rękawice
55 kg: Ryunosuke Omori pok. Yuki Kyotani przez KO 2R (kolano na tułów)
70 kg: Yuya pok. Masashi Yamato przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)
70 kg: Takuya „T-98” pok. Ryotaro przez KO ExR (sierpowe)
51,5 kg: Riku Kazushima pok. Yoshiki Tane przez KO 1R (lewy sierp)
63 kg: Yuma Yamahata pok. Motoki przez jednogłośną decyzję (30:29, 30:28 x2)
90 kg: Carlos Budiao pok. Ahn Jess przez KO 2R (middlekick)
55 kg: Yugo Kato pok. Shoma przez jednogłośną decyzję (29:28, 30:28 x2)
51,5 kg: Momu Tsukamoto pok. King Tsubasa przez jednogłośną decyzję (30:28, 30:27 x2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here