Dodatkowe dwie walki o pas na K’FESTA 4

0
970

K-1 sfinalizowało rozpiski obu dni K’FESTA 4, gdzie pierwsza będzie miała miejsce 21 marca w Tokyo Garden Theatre, a druga 28 marca w Nippon Budokan w Tokio. Oto najciekawsze pojedynki, z wielu ogłoszonych przez organizatorów, w tym m.in. dwie konfrontacje, których stawką będzie pas mistrzowski.

K’FESTA 4 – DAY.2 (28 marca)

Do pierwszej partii pojedynków, w której znalazł się m.in. Takeru, doszło m.in. starcie o pas do 90 kg, a rywali znaleźli Japończycy z niedoszłego meczu z Tajlandią.

K-Jee bronić będzie mistrzostwa kategorii do 90 kg po raz pierwszy, od kiedy pokonał Sinę Karimiana. Teraz stoczy z Irańczykiem rewanż, który będzie łącznie ich trzecim spotkaniem. W pierwszej konfrontacji, w półfinale turnieju mistrzowskiego w 2018 roku Karimian wygrał decyzją. Za drugim razem, w listopadzie 2020 Japończyk zaskoczył Karimiana ofensywnym podejściem i skończył go przez TKO w 1 rundzie.

Mistrz kategorii 70 kg Minoru „Philip” Kimura po szalonej walce z Abiralem Ghimire w grudniu 2020, tym razem wróci w superfighcie z mistrzem organizacji Big Bang, MIKE JOE. Filipińczyk mieszka w Japonii i prowadzi własny klub. Zadebiutował na Krush.116 z Daisuke Fujimurą i wygrał przez decyzję, ale naturalnie faworytem konfrontacji z Kimurą nie będzie.

Były mistrz K-1 do 65 kg Masaaki Noiri ostatnią porażkę poniósł w konfrontacji z mistrzem Krush Jordannem Pikeurem w marcu 2019. Miał mierzyć się z mistrzem Topkinga i pretendentem do tytułu Lumpinee, Yodkhunponem, ale ze względu na obostrzenia dotyczące podróży do Japonii, organizatorzy musieli znaleźć zastępstwo w postaci innego Taja, Phlaychumpona. Fajter z GT Gym nie zbliża się nawet osiągnięciami i doświadczeniem do Yodnkhunpona. Rywalizował on w MAX MT i na galach w Chinach.

Kizaemon Saiga, który udanie wrócił do K-1 po kilku latach, pokonując techniczną decyzją Hirotakę Urabe, tym razem za przeciwnika będzie miał półfinalistę jesiennego turnieju mistrzowskiego Krush Shuhei Kumurę. Kumura to również brat posiadacza tytułu Krush do 55 kg, Masashiego.

Były pretendent do tytułu 90 kg K-1, a także mistrz Big Bang, Ryo Aitaka skrżyżuje rękawice z Kojim Shikuwą znanym także jako ANIMAL KOJI. Shikuwa to fajter MMA, który ma na koncie trzy przegrane pojedynki w ONE Warrior Series. W listopadzie w Fukuoce w debiucie dla K-1 „Animal” znokautował bo mało technicznym pojedynku RUI.

Uczestnik jednej z najlepszych walk 2020 roku, Kotaro Shimano tym razem podejmie weterana Krush, Yukiego Miwę.

K’FESTA 4 – DAY.1 (21 MARCA)

W main evencie w rewanżowym pojedynku Yuuki Egawa zawalczy z Tatsuyą Tsubakiharą. Będzie to rewanż za walkę z września z Osaki, kiedy w superfighcie Tsubakihara nieoczekiwanie pokonał urzędującego mistrza. Naturalnym więc było, że organizatorzy będą chcieli doprowadzić do rewanżu. Egawa w tamtym pojedynku zaprezentował się wyjątkowo słabo i nie przypominał fajtera, który zdobył pas po trzech zwycięstwach przed czasem jednego wieczora.

Mistrz kategorii -65 kg Hideaki Yamazaki po znokautowaniu i odebraniu pasa Rukiyi Anpo, tym razem wystąpi w walce nie o pas z Fukashim Mizutanim. Fukashi to fajter z dorobkiem tytułów w pięciu różnych organizacjach (KNOCK OUT, REBELS, RISE, WPMF, Big Bang), który w ostatniej walce skończył przed czasem byłego mistrza Krush, Hayato Suzukiego.

Były pretendent do tytułu Krush do 67,5 kg, oraz dwukrotny młodzieżowy mistrz K-1 Kaisei Kondo bić będzie się z mającym ponad 100 walk zawodowych, mieszkającym obecnie w okolicach Nagoyi Tajem Makim.

Były fajter Bellatora i pretendent do pasów K-1 i Krush Hisaki Kato podejmie trenującego w Weerasakreck Gym Mahmouda Sattariego, znanego także z tureckich gal KoK. Irańczyk na Krush.116 w październiku wyłączył światło Seiyi Tanigawie.

ROZPISKA GALI K’FESTA 4 (DZIEŃ 1)
ROZPISKA GALI K’FESTA 4 (DZIEŃ 2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here