Dominika Filec zawalczy z byłą rywalką Joanny Jędrzejczyk na gali w Szczytnej

0
2189

Reprezentująca Rybnicki Absortio Gym, Dominika Filec po zwycięstwie nad Klaudią Pawicką w Mysłowicach nie zwalnia tempa. Mająca na koncie tytuły zawodowej mistrzyni Polski WKN i ISKA w formule K-1 fighterka 29 lutego w Szczytnej koło Kłodzka zawalczy o kolejny tytuł. Tym razem na jej drodze stanie Białorusinka, Liliya Kazak a stawką walki będzie pas międzynarodowej mistrzyni Polski WKN w formule K-1.

Reprezentantka klubu z Rybnika w ostatniej walce pokonała wspomnianą Klaudię Pawicką, zawodniczkę kickboxingu i MMA trenującą w warszawskiej Garudzie. W stawce walki był pas mistrzyni Polski K-1 federacji ISKA w wadze do 57 kg. Filec pokonała weterankę gal King of Kings, która tydzień później zawalczyła na zasadach MMA podczas polsatowskiej gali Free Fight Federation. Pierwotnie Filec miała zmierzyć się z uznaną Barbarą Nalepką ale trenująca w podwrocławskiej Trzebnicy zawodniczka wycofała się z walki z powodu kontuzji. Oprócz tytułów zawodowej mistrzyni Polski na koncie fighterki o pseudonimie ‘Zośka’ znajdują się również: mistrzostwo Polski WKF i tytuł najlepszej zawodniczki wspomnianej imprezy oraz wicemistrzostwo Polski Muay Thai PZMT.

Liliya Kazak jest znana w Polsce fanom kickboxingu i MMA, którzy śledzą sport od dłuższego czasu. Podczas gali MFC 5 rywalizowała na zasadach MMA z późniejszą mistrzynią UFC w wadze słomkowej, Joanną Jędrzejczyk. Walka zakończyła się zwycięstwem Polki przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie. Mieszkająca w Brześciu zawodniczka rywalizowała również na największych galach rosyjskiego MMA, chińskim Kunlun Fight i fińskim Cage. W 2016 roku spotkała się z obecną mistrzynią wagi słomkowej UFC, Weili Zhang, z którą przegrała w drugiej rundzie przez TKO. Ostatnie dwie walki w MMA to zwycięstwa na galach w Rosji. Najpierw pokonała w zaledwie 20 sekund Viktoriyę Skylarovą, a 8 dni później na pełnym dystansie odprawiła z kwitkiem Irinę Alekseevą.

Pojedynek Filec vs Kazak ma być walką wieczoru kobiet gali Night of Champions organizowanej przez trenera Heraklesa Kłodzko, Tomasza Olszewskiego. W karcie walk znalazło się też miejsce dla doskonałej zawodniczki Muay Thai, Magdaleny Kasprzyk która zawalczy z Portugalką, Ines Calado. O tej walce pisaliśmy tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here