Dutch style kickboxing! Weterani Warszawskiej Grandy w końcu naprzeciw siebie na HFO: Bank!

0
580

Weterani walk na Warszawskiej Grandzie na Pięści i Giry staną naprzeciw siebie podczas gali HFO: Bank, która jest zaplanowana na 5 czerwca w warszawskim klubie Bank. Honoru stolicy będzie bronił pochodzący z Ostrołęki, reprezentujący warszawski klub Knockout Bielany, Emil Chorążewicz. W walce z doskonałym pięściarzem zobaczymy równie doskonałego kopacza. Ze stolicy dolnego śląska przyjedzie Maciej Karpiński, reprezentant KO Gym Wrocław.

Podopieczny mistrza świata w kickboxingu, Michała Bławdziewicza, to weteran wspomnianej Warszawskiej Grandy. Chorążewicz prezentuje holenderski styl kickboxingu, jaki jest prezentowany, a wręcz nawet wymagany, na imprezach Karola Łady. Pochodzący z Kurpii fighter jest również weteranem innych lig i gal. Wielokrotnie widzieliśmy go na galach Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów i Sparingowej Ligi Palestry. Zawsze idący do przodu wojownik, którego umiejętności pięściarskie wybijają się ponad przeciętność. W tym roku zdobył już pierwszy medal na mistrzostwach Polski w kickboxingu. Były piłkarz ostrołęckiej Narwii wywalczył brązowy krążek podczas turnieju o krajowy czempionat w formule K-1 rules pro-am. Wśród rywali, z jakimi się mierzył w swojej karierze należy wspomnieć o min.: mistrzu Krwawego Sportu w wadze do 80 kg, Jędrzeju Durskim, uczestnikowi jednej z gal HFO, Błażeju Sarnackim czy mistrzu Warszawy, Macieju Guzie.

Skoro z jednej strony stawiamy ponadprzeciętnego pięściarza, to należałoby postawić przeciwko niemu wybitnego kopacza. Właśnie takim fighterem jest podopieczny Bartosza Batry z KO Gym Wrocław, Maciej Karpiński. Brązowy medalista mistrzostw świata Muay Thai WMF oraz mistrz Polski Oriental Rules PZKB to tylko dwa z licznych tytułów, które ma w dorobku Maciej. Podobnie jak jego przeciwnik, także Wrocławianin ma na swoim koncie rywalizację w ramach Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry, podczas której pokazywał się z doskonałej strony. Teraz obaj będą mogli pokazać, na czym polega holenderska szkoła kickboxingu, najmocniejsza na całym świecie tysiącom telewidzów, którzy włączą TVP Sport w sobotni wieczór.

– Dwaj zawodnicy, którzy są doskonale wyszkoleni do walk zawodowych w formule K-1. Czego chcieć więcej? Zapowiada się spektakularna konfrontacja zawodnika, który doskonale operuje pięściami z fighterem, który potrafi kopać jak koń. Holenderski styl i konfrontacja dwóch stylów. Będą fajerwerki. – ocenił zestawienie matchmaker organizacji HFO, Łukasz Czarnowski.

Gala HFO:Bank odbędzie się 5 czerwca w ekskluzywnych wnętrzach klubu muzycznego Bank w samym sercu Warszawy. W ringu wystąpią między innymi Michał Bławdziewicz, Radosław Paczuski, Jacek Gać oraz debiutujący w zawodowym boksie Łukasz Pławecki. Poza tak doświadczonymi zawodnikami zobaczymy też debiutantów, którzy postarają się jak najlepiej wykorzystać szansę występu przed widzami TVP Sport. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale TVP Sport od godziny 21:45.

HFO: Bank karta walk:

  • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Paweł Koper (Garda – Wasilewski Fight Team)
  • -75 kg boks: Łukasz Pławecki (HALNY Nowy Sącz) vs Valentyn Zbrozhek (Ukraina)
  • -85 kg: Radosław Paczuski (Uniq Warszawa) vs Ricardas Kulis (Sparta Gym)
  • -75 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Gym) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)
  • -81 kg: Jacek Gać (Uniq Warszawa) vs Marek Milewski (Academia Gorila Olsztyn)
  • -70 kg: Arek Job (HALNY Nowy Sącz) vs Maciej Błażewicz (Palestra Warszawa)

Karta Wstępna:

  • pro-am: Paweł Kozak (Knockout Gym) vs Marcelian Kucharski (HALNY Nowy Sącz)
  • TBA vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here