Duże plany. WLC z kalendarzem… na półtora roku!

0
1134

Organizacja World Lethwei Championship opublikowała jakiś czas temu plan na kolejne gale. Największy promotor boksu birmańskiego na świecie przedstawił plany aż do końca 2021 roku!

W rozpisce znajdziemy oczywiście największe miasta Mjanmy jak Yangon czy Mandalay, ale WLC ma plany sięgające poza swoją siedzibę. Jeszcze w 2020 promotor zadebiutuje w Kambodży. W kolejnym roku natomiast czeka nas dalsza ekspansja, bowiem planowane są eventy w Tajlandii, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Co do ostatniego kraju, jeszcze nie jest znana dokładna lokalizacja.

W Japonii od paru lat działa International Lethwei Federation Japan, rozgrywająca swoje imprezy według tradycyjnych zasad lethwei (5 rund, brak sędziów punktowych, szansa na kontynuowanie walki po nokaucie). Z kolei Bangkok to siedziba największych stadionów muay thai, a wiele się mówi również o rywalizacji Tajów z Birmańczykami. Z kolei w Stanach coraz bardziej popularne są walki w boksie na gołe pięści, co sankcjonują komisje sportowe. Ciekawe jak prawnie rzecz będzie wyglądała tam z boksem birmańskim. WLC swoje pojedynki rozgrywa według zmodyfikowanych reguł, na dystansie trzech rund, z punktacją i możliwością wygrania przez decyzję, a także bez kontrowersyjnych „restartów” po KO.

World Lethwei Championship rozegrało do tej pory 11 gal, w tym jedną w 2020 roku. Posiadaczem pasa mistrzowskiego był Polak, Artur Saładiak, o którym pisaliśmy TUTAJ. Gale można oglądać na żywo w UFC Fight Pass i w polskim Canal+ Sport w retransmisji jeszcze tego samego dnia.

Pełna rozpiska WLC na 2020 i 2021:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here