Dwie do końca. Tenshin Nasukawa zakończy karierę w kwietniu

0
999

Podczas niedzielnej gali RISE World Series 2021 in Osaka w przerwie między pojedynkami wszedł do ringu Tenshin Nasukawa. Oznajmił, że jego ostatnia walka w karierze kickbokserskiej odbędzie się na najbliższej dużej gali RISE, wiosną 2022.

Event RISE Eldorado 2022 będzie miał miejsce 2 kwietnia 2022 w Tokio. Wydarzenie zaplanowane zostało w hali Yoyogi National Gymnasium 1st, a więc w większej hali kompleksu wybudowanego na igrzyska olimpijskie w 1964 roku. Na razie nie jest znany rywal Japończyka, który następnie chce skupić się całkowicie na karierze pięściarskiej. Sam zainteresowany chciałby jednak stoczyć rewanżowe starcie z Rodtangiem, z którym spotkał się w ringu w 2018 roku. Taj również wyraził zainteresowanie. Problemem może być jednak jego kontrakt z ONE, który pozwala mu wyłącznie na pojedynki na stadionach.

Wcześniej 23-latek stoczy jeszcze jedną walkę. 31 grudnia na sylwestrowej gali RIZIN. Nasukawa jest niepokonany w zawodowej karierze kickbokserskiej, ma dodatkowo rekord 4-0 w MMA. W boksie stoczył dwa nieoficjalne pojedynki. W sylwestra 2018 uległ Floydowi Mayweatherowi jr, a na czerwcowym RIZIN.28 w Tokyo Dome stoczył walkę z trzema rywalami – z każdym po rundzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here