Dwie walki o pasy na ONE: Eersel vs. Sadikovic

0
3005

Organizacja ONE Championship wraca po swojej wielkiej gali na dziesięciolecie. 22 kwietnia na gali ONE: Eersel vs. Sadikovic (wcześniej znaną pod nazwą „Reloaded”) zobaczymy 5 pojedynków uderzanych. Cała rozpiska to aż 16 pojedynków w czterech formułach – kickboxing, muay thai, MMA i grappling.

Main eventem będzie starcie o pas kategorii do 185 funtów w kickboxingu, w którym Regian Eersel będzie po raz czwarty bronić tytułu, tym razem z Arianem Sadikoviciem. Eersel mistrzostwo ONE zdobył w maju 2019 z Niekym Holzkenem, pokonując potem Holendra w rewanżu, a następnie Mustaphę Haidę i Islama Murtazajewa. Sadikovic zadebiutował w ONE w grudniu zeszłego roku kiedy wygrał ze wspomnianym już Haidą. Niemiec bił się także wcześniej w Enfusion i Glory.

O pas MT do 125 funtów powalczą Smilla Sundell i Jackielou Buntan. Szwedka pokazała się z kapitalnej strony, w debiucie w ONE w lutym 2022 nokautując Diandrę Martin. Buntan natomiast zbudowała sobie markę w organizacji trzema zwycięstwami, w tym ostatnim we wrześniu nad Danielą Lopez.

Do ONE wraca Liam Harrison. Brytyjczyk na głównej gali bił się ostatni raz w styczniu 2020, kiedy to skończył Mohammeda Bin Mahmouda. Od tamtej pory Brytyjczyk rywalizował w Yokkao i pojawił się też na Road to ONE, organizowanym przez MTGP. Były mistrz WBC MT zmierzy się z byłym mistrzem Lumpinee i Channel 7 Muangthaiem. Taj częściej rywalizował ostatnio na stadionach, ale w ONE bił się trzykrotnie i jest niepokonany.

Wraca Andrei Stoica, który po pojedynczym występie na DFS w czerwcu, kiedy pokonał Pavla Voronina, tym razem zmierzy się z byłym zawodnikiem Glory, Enfusion i Superkombat Giannisem Stoforidisem. W styczniu Grek zanotował debiut dla ONE, nokautując po około pół minuty Bejbułata Isajewa.

Swój drugi pojedynek dla organizacji stoczy Anissa Meksen. Była mistrzyni Glory po świetnym debiucie, w którym skończyła Christinę Morales, tym razem zrobi kolejny krok w stronę pojedynku o pas. Kolejna rywalką Francuzki będzie Marie Ruumet. Dla mieszkającej w Tajlandii Estonki to będzie także druga walka w ONE, bowiem w sierpniu 2020 pokonała Ayakę Miyauchi.

PEŁNA KARTA WALK I INFORMACJE O TRANSMISJI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here