Dwie walki o pasy Rafała Kosiarskiego w 2022 roku

0
1239

Reprezentujący Hunter Bydgoszcz, Rafał Kosiarski nie marnuje czasu. Przechodzący obecnie rekonwalescencje zawodnik ma już zaplanowane dwie walki w 2022 roku. Najpierw w lutym w Austrii, a następnie w kwietniu w Polsce. Oba pojedynki będą starciami o pasy: pierwszy o pas mistrza świata, a drugi o pas mistrza Polski.

Podopieczny Łukasza Rambalskiego, który jednocześnie prowadzi swój klub pod Krakowem, w lutym pojedzie do Austrii na pojedynek o pas mistrza świata WKF. Dokładnie 5 lutego spotka się z reprezentantem gospodarzy, Karlem Proderuttim. Reprezentant Austrii to jeden ze sparingpartnerów byłego zawodnika Glory i zawodowego pięściarza, Yoana Kongolo. Na swoim koncie ma tytuły mistrza Austrii, międzynarodowego mistrza Austrii, mistrza Europy oraz obecnie dzierżony tytuł mistrza świata WKF.

W kwietniu natomiast będzie można zobaczyć Kosiarskiego na Charytatywnej Gali w Mikołowie, którą organizuje prezes WKF Polska, Dariusz Zając. Pierwotnie Rafał miał spotkać się na niej z Przemysławem Kierpaczem. Natomiast prezes Zając poinformował, że z powodu rozbieżności w kwestiach finansowych, reprezentant KO Bloodline Gym Nysa nie zawalczy na gali. Tym samym postanowiono zestawić Kosiarskiego z poprzednim pretendentem, Dawidem Wilgosem z Siam Team Goczałkowice-Zdrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here