Dwóch Polaków na gali KoK 105 w Rydze

0
1256

Dwóch reprezentantów Polski zobaczymy na listopadowej gali King of Kings, która odbędzie się w Rydze w Atta Centre 26 listopada. Litewska organizacja odsłoniła większość kart zbliżającego się wydarzenia.

W organizacji zadebiutuje Michał Walczak. „Boyka” najbardziej znany jest z dwóch występów w organizacji Gromda. W boksie na gołe pięści najpierw pokonał na drugiej edycji Krzysztofa Rytę, a na piątym evencie przegrał z Bartłomiejem Domalikiem. Zawodnik KSW Motor Lublin w kickboxingu miał okazję mierzyć się z m.in. Mateuszem Golą czy Maciejem Garbaczewskim. Amatorsko lublinianin stawał na podium mistrzostw Polski w oriental rules i full contact. Co więcej, będzie miał okazję zaprezentować się w walce wieczoru. Przeciwnikiem podopiecznego trenerów Tomasza Borowca i Przemysława Kozła będzie Kristaps Zile. Łotysz to doświadczony zawodnik, który w przeszłości bił się m.in. na karcie przedwstępnej Glory. Walczył też zawodowo z takimi przeciwnikami jak Peter Graham czy Artur Gorlov, a jako amator z Sergejem Maslobojevem i Marisem Briedisem. W lutym wygrał w co-main evencie gali KoK w Rydze z Modestasem Juodpusisem.

Jakub Kwaśniewski po porażce z Vitasem Karosasem na KoK 104 w Kownie, tym razem podejmie innego doświadczonego rywala. Będzie nim Eduards Misins, który do ringu wróci po ponad dwóch latach. Na KoK Classic 2 w Kownie reprezentant Łotwy zremisował wówczas z Samuelisem Sorochovasem.

Do akcji wróci także Guillermo Blokland. Holender w 2017 roku pojawił się w Polsce na gali MFC 12, gdzie mierzył się z Pawłem Jędrzejczykiem. W 2021 natomiast na DFS 12 uległ doświadczonemu Rumunowi Claudiu Badoi. Ma również w dorobku występ dla organizacji Enfusion. Jego przeciwnikiem będzie reprezentant gospodarzy Viaceslavs Teless.

Na karcie również kolejna walka brata byłego mistrza KoK Raimondasa Aukstikalnisa Raivo. Tego wieczoru w ringu zobaczymy także świeżo upieczonego zawodowego mistrza Polski w formule full contact, Reinisa Porozovsa. Łotysz, który jeszcze nie ma wyznaczonego rywala, w październiku na MFC 20 w Zielonej Górze po pięciu rundach pokonał Pawła Strykowskiego.

W rozpisce znalazły się pojedynki w kickboxingu, boksie i MMA.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI KOK 105

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here