Dyskusyjny werdykt w main evencie ONE Championship: Inside the Matrix IV (WYNIKI)

0
677

W piątek w godzinach wczesnopopołudniowych polskiego czasu miała miejsce premiera rozpiski ONE: Inside the Matrix IV. W odróżnieniu od poprzednich części, tym razem głównymi pojedynkami były te w formułach kickboxingu i muay thai. W ostatniej walce Asłanbek Zikriejew pokonał Junguanga Wanga, chociaż można odnieść wrażenie, że sędziowie oglądali nieco inną walkę.

Chińczyk przede wszystkim świetnie kontrował rozpędzonego przeciwnika. Był bardzo skuteczny i trafiał wyraźnie, bo w ciągu dwóch pierwszych rund głowa Rosjanina odskakiwała regularnie. Ten jednak cały czas wywierał presję i starał się zadawać dużo ciosów, przy czym te przyjmowane zdawały się nie robić na nim większego wrażenia. Trzecia odsłona była już lepsza dla Zikriejewa. Sędziowie najwyraźniej docenili to jak wielokrotny mistrz świata IFMA nadaje tempo. Ostatecznie po niejednogłośnej decyzji w górę powędrowała ręka fajtera z Kuzbass muay thai, kolegi Artjoma Wachitowa.

W co-main mieliśmy prawdziwą ucztę jeśli chodzi o boks tajski. Joseph Lasiri zrobił na Rockym Ogdenie duże wrażenie skutecznym skracaniem dystansu, działaniem w półdystansie oraz klinczu. Włoch w pierwszej odsłonie bardzo dobrze realizował plan przede wszystkim akcjami bokserskimi. Druga była bardziej wyrównana, zwłaszcza że skutki kopnięć Australijczyka było widać już pod bokiem Lasiriego. W trzecim starciu fajter z Monzy zaskoczył przeciwnika łączonymi akcjami z użyciem kolan i łokci. Punktowi widzieli to niejednogłośnie, ale reprezentant Włoch odniósł swoją drugą wygraną w ONE.

Kolejna gala ONE 4 grudnia. Na „Big Bang” zobaczymy Romana Kryklię, który będzie bronić swojego tytułu w kickboxingu z Muratem Aygunem.

Wyniki walk uderzanych gali ONE Championship: Inside the Matrix IV (20 listopada, Indoor Stadium, Singapur):

125 lbs: Asłanbek Zikriejew pok. Junguang Wang przez niejednogłośną decyzję – KB
135 lbs: Joseph Lasiri pok. Rocky Ogden przez niejednogłośną decyzję – MT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here