Dzevad Poturak walczy o pas! Rywal ma serię pięciu porażek!

0
1147

Organizacja King of Kings ma ostatnio problem z mistrzem wagi ciężkiej. Prowadzona przez Donatasa Simanaitisa federacja w czasie pandemii miała więcej czasu, by przyjrzeć się temu zagadnieniu, które ma zamiar rozwiązać 22 sierpnia. Będący na fali dwóch zwycięstw z rzędu, Dzevad Poturak (46-34-1,1 NC) spotka się z pięć lat młodszym Francuzem, Freddym Kemayo (70-27-1). Starcie będzie walką wieczoru gali w Sarajewie.

Obecnie pas mistrza KOK w wadze ciężkiej nie ma właściciela. Ostatni jego posiadacz, Słowak Martin Pacas zwakował trofeum po podpisaniu kontraktu z organizacją Glory. Reprezentant naszych południowych sąsiadów bronił tego pasa w starciu z min. Michałem Turyńskim z Wrocławia.

Dzevad Poturak to legenda kickboxingu w Bośni i Harcegowinie. 42-letni fighter swoją sławę wykuł występując na galach japońskiego K-1 i rumuńskiego Superkombat. Wiek robi jednak swoje i obecnie Serb jest zaliczany do drugiej lub nawet trzeciej ligi zawodników wagi ciężkiej na świecie. W dwóch ostatnich walkach pokonywał: Niemca Kirilla Bullera i Albańczyka, Dritana Barjamaja. Obydwie walki miały miejsce na galach King of Kings i obydwie zakończyły się zwycięstwami Poturaka przed czasem. Serb walczył również w Polsce. Zaliczył dwie gale DSF Kickboxing Challenge. W lutym 2018 roku walczył z Michałem Turyńskim o utracony wcześniej na rzecz Polaka pas mistrza świata wagi ciężkiej WAKO Pro w formule low kick. Cztery miesiące później pokonał reprezentującego warszawską Garudę, Łukasza Lipniackiego na gali w Zabrzu. Ową wiktorią przerwał passę 10-ciu porażek z rzędu.

38-letni Francuz pozostaje nieaktywny od grudnia 2018 roku. Kemayo zawalczył wtedy na Akhmat Fight Show na Białorusi z Turkiem, Tugayem Erdoganem. Pojedynek zakończył się porażką reprezentanta trójkolorowych, tym samym notując piątą porażkę z rzędu. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że lista jego ostatnich rywali była imponująca: dwie walki w Glory, porażka z Igorem Bugaenko, Zabitem Samedovem czy Catalinem Morosanu ujmy nie przynoszą.

Gale King of Kings są pokazywane w Polsce na żywo w telewizji FightBox.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here