Dzhabar Askerov zawalczy z byłą gwiazdą UFC na gołe pięści

0
2291

Zastanawialiście się co ostatnio porabia Dzhabar Askerov? Otóż grupa Buletproof Bareknuckle Boxing ogłosiła, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Muay Thai na świecie wystąpi w walce na gołe pięści. Przeciwnikiem Askerova ma być były pretendent do mistrzowskiego pas UFC w wadze piórkowej, Chad Mendes. Nie podano na razie więcej szczegółów dotyczących gali, chociaż Mendes podpisał ostatnio kontrakt z BKFC i ma zadebiutować w organizacji 22 października. Pojedynek ma odbywać się na dystansie trzech rund.

Pochodzący z Dagestanu Askerov pozostaje nieaktywny od grudnia 2019 roku. Wtedy to na gali w Australii pokonał przez TKO w czwartej rundzie reprezentanta Papui-Nowej Gwinei, Jonathana Tuhu. Tym samym słynny zawodnik Muay Thai i kickboxingu wywalczył pas miejscowej organizacji Alpha World Series w wadze do 70 kg. Wcześniej brał udział w grand prix organizowanym przez ONE Championship. W ćwierćfinale rozprawił się z reprezentującym Niemcy, Enriko Kehlem, ale w półfinale musiał uznać wyższość Francuza, Samego Sany. W rozpoczynającym się w październiku kolejnym grand prix zabrakło już dla niego miejsca. W 2017 roku Rosjanin brał udział w grand prix chińskiej organizacji Wu Lin Feng. Walczył w półfinale i w finale, chociaż przegrał już w tym pierwszym. Najpierw poskromił go reprezentujący Białoruś, Chingiz Allazov, a w finale został wypunktowany przez byłego mistrza Glory, Sittichaia Sitsongpeenonga. Pojedynek z Mendesem ma być jego debiutem w boksie na gołe pięści, bowiem w boksie zawodowym zadebiutował zwycięstwem w 2016 roku.

Chad Mendes to dwukrotny pretendent do mistrzowskiego pas UFC w dywizji piórkowej i jednokrotny pretendent do tymczasowego pasa. Walcząc o regularny czempionat dwukrotnie przegrywał z uznawanym za najwybitniejszego zawodnika tej kategorii wagowej, Brazylijczykiem Jose Aldo. W pojedynku o pas tymczasowy spotkał się z Conorem McGregorem, który zastopował Amerykanina w drugiej rundzie. Mendes ponadto brał udział w jednym z sezonów reality show produkowanego przez UFC, The Ultimate Fighter. Razem z Frankie Edgarem byli głównymi trenerami, a ich walka uświetniła finał sezonu. Amerykanin stoczył ostatnią walkę w UFC w grudniu 2018 roku przegrywając z Alexandrem Volkanovskim. Następnie ogłosił zakończenie kariery w mieszanych sztukach walki. W przeszłości został zawieszony za stosowanie nielegalnych substancji przez USADA. Miało to miejsce w 2016 roku. Niedawno poinformowano, że podpisał kontrakt z organizacją BKFC, amerykańskim liderem w boksie na gołe pięści. Ma zadebiutować 22 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here