Dziesięciolecie. Karta ONE: X skompletowana

0
1589

Trzy części, 19 walk, a wśród nich 6, które zwrócą uwagę fanów kickboxingu i muay thai. Tak swój jubileusz obchodzić będzie ONE Championship. Singapurska organizacja 26 marca szykuje spektakularną galę, na której nie zabraknie świetnych zestawień.

Dość powiedzieć, że aż cztery pojedynki uderzane będą toczyć się o stawkę. Na szali trzy pasy mistrzowskie i jeden za grand prix. Na pierwszej części właśnie w finale turnieju do 155 funtów zmierzą się Chingiz Allazov i Sittichai. Azer pokonał wcześniej przed czasem Samy’ego Sanę i Jo Nattawuta, a Taj wygrał decyzjami z Tayfunem Ozcanem i Davitem Kirią. Będzie to rewanż za pojedynek z 2014 roku z gali Thai Boxe Mania. Wówczas w Turynie po rundzie dodatkowej wygrał Sittichai.

Druga partia walk to dwa regularne pasy mistrzowskie. Capitan będzie bronić tytułu KB do 145 funtów z rewelacyjnym Hirokim Akimoto, który w zeszłym roku poszedł wagę w górę i zanotował ważne zwycięstwa z Chenglong Zhangiem (dwukrotnie) i Qiu Jianliangiem. Capitan (wcześniej znany jako Diesellek) będzie bronił pasa po raz drugi. Tytuł zdobył, nokautując Alawerdiego Ramazanowa, a potem pokonał decyzją Mehdiego Zatouta. W grudniu 2021 zdobył także amatorskie mistrzostwo świata IFMA, po drodze wygrywając m.in. ze znanym z ONE Mohammedem Bin Mahmoudem, fajterem KOK i FEA Erdemem Tahą Dincerem, Oskarem Siegertem i zwycięzcą turnieju Topking, zawodnikiem KOK Dmitrijem Warecem.

O mistrzostwo do 145 funtów w MT Nong-O miał mierzyć się w rewanżu ze wspomnianym Ramazanowem, ale sankcje singapurskiego rządu na obywateli Rosji spowodowały, że trzeba było zmienić rywala. Na zastępstwo wszedł Felipe Lobo. Brazylijczyk mieszkający w Tajlandii zanotował dwa zwycięstwa w ONE – z Yodpanomrungiem i Rodlekiem.

W trzeciej części zobaczymy walkę weteranów w MT, gdzie były mistrz ONE w MMA Eduard Folayang podejmie Johna Wayne’a Parra. Australijska legenda muay thai zresztą sama była promotorem, organizując pierwszą organizację stójkową, używającą rękawic do MMA – Caged Muay Thai.

Co-main eventem całej gali będzie konfrontacja na zasadach mieszanych, w której Rodtang zmierzy się z Demetriousem Johnsonem. Dwie rundy w MT, dwie w MMA, czyli podobnie jak w przypadku walki Boba Sappa z Jerome’em Le Bannerem na Dynamite!! 2004. Tutaj jednak nie będzie zmieniania rękawic.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here