Efektownie na Enfusion 99. Mistrzowie nie zawiedli (WYNIKI)

0
957

W sobotę 17 października w Uni-Halle w Wuppertal miała miejsce piąta duża gala Enfusion w pięć tygodni. Tym razem holenderska organizacja pojechała na wschód, do Wuppertal. W Niemczech poznaliśmy nową mistrzynię do 54 kg, a także zobaczyliśmy dwójkę posiadaczy tytułów w superfightach.

Można powiedzieć, że w Wuppertal miał miejsce odpowiednik warszawskiej Grandy, gdyż pierwsze walki odbywały się już od godziny 14:00. W dwóch pierwszych blokach (Enfusion Rookies) mierzyli się głównie zawodnicy z klasy B i C. W dwóch głównych, transmitowanych częściach natomiast na ringu pojawili się już wyłącznie uczestnicy A-klasowi.

Podczas Enfusion Talents najważniejszym pojedynkiem była walka o pas kobiet do 54 kg, gdzie Ella Grapperhaus po pięciu wyrównanych rundach pokonała Ateneę Flores. Trzeba wspomnieć również o półfinałach turnieju do 70 kg o pas International Fight Promotions (partnera Enfusion na Niemcy). Świetnie obsadzona drabinka nie zawiodła. Amier Abdulahad wygrał z Besmirem Helshanim (który w zeszłym roku po świetnej walce pokonał Mateusza Białasa), a Christopher Wunn po decyzji awansował do finału z Hichamem Chaaboute. Co ciekawe, Marokańczyk wskoczył do półfinału przez pojedynek rezerwowy.

Kartę główną otworzyli Giorgios Biniaris i Dominik Santl. Limit wagowy podwyższono z 90 do 95 kg, z uwagi że Grek wskoczył na dwa dni przed galą za Anwara Dirę. „George” nie był tak czy inaczej przeciwstawić się mistrzowi Europy ISKA i najpierw zanotował deski w pierwszej rundzie, a potem został znokautowany na początku drugiej.

Świetny występ dał posiadacz rekordu najszybszego nokautu w historii Enfusion (i prawdopodobnie kickboxingu) Marvin Monteiro. Nieobliczalny reprezentant Wysp Zielonego przylądka po dynamicznym starciu pokonał Philippa Haefelego. Monteiro w pierwszej rundzie skontrował ciosem sierpowym Szwajcara, a w drugiej trafił przez rękawicę kopnięciem obrotowym w głowę. Knockdownu co prawda nie było, ale Haefeli ewidentnie nie mógł po tym dojść do siebie. Po chwili akcji po wznowieniu pojedynek został przerwany.

Mistrzyni do 61 kg Sarel de Jong bez problemu wypunktowała Marikę Pagliaroli. Holenderka świetnie czuła dystans, a jak trzeba było to wchodziła w klincz i tam trafiała kolanami. Włoszka nie była swoim nieco chaotycznym boksem zrobić w tej konfrontacji z zbyt wiele.

W finale turnieju spotkali się Amier Abdulahad i Chris Wunn. Obaj o bardzo podobnym, agresywnym stylu walki, który zakłada panowanie w środku ringu. Tym razem przewagę pod tym względem miał przez większość czasu Niemiec, ale sędziowie po dziewięciu minutach wytypowali remis i rundę dodatkową. W czwartym starciu Abdulahad, zmienił nieco taktykę i zaczął dystansować Wunna kopnięciami. Nie było to w stanie przekonać jednak punktowych, którzy wskazali zwycięstwo zawodnika gospodarzy. Cała drabinka, a szczególnie finał stały na świetnym poziomie i cechowały się bardzo wysoką intensywnością.

Na koniec w ringu pojawił się posiadacz pasa do 67 kg Mohammed Boutasaa, który zmierzył się z Angelo Volpe. Włoch okazał się być przez dwie rundy bardzo niewygodnym przeciwnikiem z powodu swojego kontrującego stylu i takich samych warunków fizycznych jak Marokańczyk (obaj po 183 cm). Ostatecznie jednak Boutasaa w trzeciej rundzie znalazł ostatecznie rytm i najpierw spowodował liczenie rywala, a potem Włoch, któy nie do końca doszedł do siebie, nie wyrażał wielkiej chęci kontynuacji.

Wyniki gali Enfusion 99 (17 października, Uni-Halle, Wuppertal):

70 kg: Mohammed Boutasaa pok. Angelo Volpe przez TKO 3R (przerwanie przez sędziego)
70 kg: Christopher Wunn pok. Amier Abdulahad przez decyzję (ex R) – finał turnieju
61 kg: Sarel de Jong pok. Marika pagliaroli przez decyzję
72,5 kg: Marvin Monteiro pok. Philipp Haefeli przez TKO 2R (przerwanie przez sędziego)
95 kg: Dominik Santl pok. Giorgios „George” Biniaris przez KO 2R (ciosy i kolano)

70 kg: Christopher Wunn pok. Hicham Chaaboute przez decyzję – półfinał turnieju
70 kg: Amier Abdulahad pok. Besmir Helshani przez decyzję – półfinał turnieju
67 kg: Bahez Khosnaw pok. Kostas Papadopoulos przez decyzję
54 kg: Ella Grapperhaus pok. Atenea Flores przez decyzję – o pas
95 kg: Jermaine Puljhun pok. Max van Gelder przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here