Efektowny debiut RISE Fight Club. KO 44-latka, zwycięstwo Hiroto Yamaguchiego (WYNIKI) (WIDEO)

0
801

Po raz pierwszy od czasu wprowadzenia eksperymentu z małymi rękawicami, RISE zdecydowało się na osobny event. Gala RISE Fight Club odbyła się w małym, ale szczelnie wypełnionym Shinjuku FACE, a walki dostarczyły mnóstwo wrażeń, chociaż nie wszyscy zawodnicy zostali wzięci z pierwszego szeregu.

Głównymi twarzami nowego projektu byli bracia YamaguchiHiroto i Yuma. Obaj słyną z bezkompromisowego, ofensywnego stylu i w OFG („open finger gloves”) toczyli już swoje pojedynki. Swoją walkę, która jednocześnie była main eventem, wygrał Hiroto, który okazał się lepszy od zawodnika lethwei Shuhei Higashiego. Yamaguchi miał rywala dwukrotnie liczonego w pierwszej odsłonie, ale po tym, jak oberwał głową i po wymuszonej przerwie, rywalizacja się nieco wyrównała. Nie brakowało mocnych wymian i ciągłej akcji, ale ostatecznie Hiroto Yamaguchi wygrał jednogłośnie.

Akcje na knockdowny Yamaguchiego:

Nie poszło natomiast Yumie, który musiał uznać wyższość Soty Kimury. „Cerberus” świetnie wchodził z seriami, po czym nie dawał się skontrować. Dopiero w trzeciej rundzie Kimura wysiadł kondycyjnie, co wykorzystał Yamaguchi, ale nie był w stanie odrobić strat i przegrał po werdykcie sędziowskim.

Jedna z wymian z 3. rundy:

Wielką furorę zrobił 44-letni były zawodowy piłkarz Takamasa Abiko, który znokautował doświadczonego Makoto Aiuchiego. Abiko najpierw posłał rywala na deski prawym sierpem przy wychodzeniu z bliskiego dystansu, a potem trafił kolanem na wątrobę, czym definitywnie zakończył pojedynek. Co ciekawe, Aiuchi na konferencji chwalił się, że prawie nie trenował, tylko imprezował.

Akcja na knockdown Abiko:

Wydarzenie zaczęło się bardzo efektownie, po tym jak Novo w walce do 51,5 kg znokautował w pierwszej rundzie Osafunę Liona, a Kenta Tanoue nie dał najmniejszych szans YU-Yi.

Wyniki gali RISE Fight Club (16 lutego 2022, Shinjuku FACE, Tokio):
65 kg: Hiroto Yamaguchi pok. Shuhei Higashi przez jednogłośną decyzję
66 kg: Takamasa Abiko pok. Makoto Aiuchi przez KO 1R (kolano na tułów)
63 kg: Sota „Cerberus” Kimura pok. Yuma Yamaguchi przez jednogłośną decyzję
64 kg: Tatsuya Inaishi zremisował z Yuto przez większościowy remis
59 kg: Kenta Tanoue pok. YU-YA prze TKO 3R (ciosy)
51,5 kg: NOVO pok. Osafuna Lion przez KO 1R (prawy sierp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here