Eldorado! Mistrz Glory kontra mistrz RISE w lutym

0
1287

Zestawienie, którego nikt się nie spodziewał, ale którego wszyscy potrzebowali. Mistrz Glory do 65 kg, Petchpanomrung swoją następną walkę stoczy w Japonii na gali RISE Eldorado 2021 w Yokohamie. Jego przeciwnik to były posiadacz pasa do 63 kg, oraz triumfator zeszłorocznego turnieju Dead or Alive Kento Haraguchi!

Glory przeżywało w ostatnich miesiącach trudniejsze chwile, a brak gal spowodował, że nie wszyscy fajterzy mogli dostać walki. To dotyczyło również Petchpanomrunga, dlatego też organizacja pozwoliła mu na start w Japonii. Urzędujący posiadacz pasa najniższej kategorii ostatni raz walczył w lutym 2020. Na Glory 75 po raz czwarty obronił tytuł. Ostatnia porażka Taja to sierpień 2018 na stadionie Lumpinee, gdzie musiał uznać wyższość Rambo PetchPTT. Petch ma na rozkładzie takich rywali jak Serhij Adamczuk, Robin van Roosmalen, czy Zakaria Zouggary.

Kento Haraguchi to jeden z najlepszych zawodników na świecie do 63 kg. Dużą karierę zaczął robić świetną remisową walką z Taigą Kawabe w RIZIN w 2018 roku. Następnie po sześciu wygranych z rzędu na początku 2020 roku zdobył mistrzostwo RISE do 63 kg po znokautowaniu Hidekiego. Haraguchi jest niepokonany od końcówki 2017 roku! Japończyk idzie kategorię do góry, a jeszcze w poprzednim roku zwakował tytuł.

Ogłoszono też zestawienie kobiet, gdzie koleżanka klubowa Tenshina Nasukawy oraz zwyciężczyni zeszłorocznego turnieju RISE Queen of Queeens, Hinata Terayama skrzyżuje rękawice z Aidą. Tajka prywatnie jest… partnerką mistrza ONE Championship Rodtanga. Czy możliwy jest scenariusz, że Tenshin i Rodtang staną w przeciwnych narożnikach?

Na tej samej gali dojdzie do konfrontacji Tenshina Nasukawy z wygranym turnieju DoA do 55 kg Shiro Matsumoto. Będzie to rewanż za walkę w finale drabinki do 58 kg RISE World Series w 2019.

INFORMACJE O GALI RISE ELDORADO 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here