Eliasz Jankowski znów spróbuje sił w boksie zawodowym

0
891

Jeden z najlepszych kickboxerów bez podziału na kategorie wagowe w Polsce, Eliasz Jankowski (0-1 boks) postanowił powalczyć o pierwszą wiktorię w zawodowym boksie. Podopieczny Zbigniewa Prycha wystąpi na kolejnej gali Babilon Promotions. Przeciwnikiem Eliasza będzie znany z walk z Janem Lodzikiem, Patryk Trochimiak (1-1). Gala jest zaplanowana na 30 stycznia. Transmisja na kanałach sportowych telewizji Polsat.

35-letni kickboxer stoczył oficjalnie jeden pojedynek zawodowy. Na gali Tymex Boxing Promotions w lutym 2018 roku zawalczył z Krystianem Huczko. Podczas gali w Zgorzelcu przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów ze wspomnianym pięściarzem. W zeszłym roku stoczył walkę pokazową z Sebastianem Romanowskim na gali Armia Fight Night. W klatce AFN lepszy okazał się zawodnik MMA ze Stargardu.

Przeciwnik kickboxera z Legnicy to doświadczony bokser amatorski, który zadebiutował jako zawodowiec w listopadzie 2019 roku. W swojej pierwszej walce pokonał Michaiło Sovtusa przez niejednogłośną decyzję sędziów na gali w podwarszawskim Raszynie. Później spotkał się w ringu ze wspomnianym Janem Lodzikiem i musiał uznać wyższość kickboxera z Legionowa na pełnym dystansie.

Na gali 30 stycznia swój debiut bokserski będzie miał również Michał Królik. O walce śląskiego kickboxera pisaliśmy tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here