Endy Semeleer zdobył pas na Glory 82. Zwycięstwo mistrza FEN, porażka Bławdziewicza, KO w main evencie (WYNIKI) (WIDEO)

0
1177

Glory zamknęło cykl numerowanych gal w 2022 roku w Niemczech. W hotelu Maritim w Bonn zobaczyliśmy 8 pojedynków, w tym starcie o pas kategorii do 77 kg, gdzie Endy Semeleer po zaciętych pięciu rundach pokonał Alima Nabiyeva.

Przez ponad połowę walki były mistrz trzech kategorii Enfusion miał bardzo duże problemy z dostaniem się do półdystansu. Zmieniający pozycje, świetnie dystansujący Nabiyev nie dopuszczał do siebie przeciwnika, a w razie czego bardzo dobrze kontrował jego ofensywne zapędy. Dopiero praktycznie od 4 rundy Holender zaczął realizować założenia na tę walkę, lepiej znosząc ją fizycznie. Co ciekawe, o rezultacie przesądziły punktacje pojedynczych sędziów z pierwszych dwóch starć, którzy z jakiegoś powodu zapisali je dla Semeleera. W efekcie przed ostatnią rundą trzech oceniających miało remis na kartach. W piątej rundzie holenderski zawodnik zapewnił sobie więc pas Glory, chociaż męczył się momentami potwornie. Nabiyev z kolei w organizacji przegrywał tylko walki o mistrzostwo. Tym razem było najbliżej.

O debiucie Michała Bławdziewicza pisaliśmy TUTAJ.

W walce wieczoru Antonio Plazibat znokautował Raula Catinasa, po raz kolejny zgłaszając akces do walki o pas wagi ciężkiej. Najprawdopodobniej jednak Glory będzie wcześniej chciało zestawić Rico Verhoevena z Alistairem Overeemem.

Były mistrz FEN i zawodnik PFL Joilton Santos Lutterbach zanotował udany debiut, nokautując mistrza WFL Marka Trijsburga. Trenujący w Kolonii Brazylijczyk sprawił przeciwnikowi swoim stylem mnóstwo kłopotów, parę razy mocno go podłączając ciosami. Dochodziło do sytuacji, że Lutterbach po zamroczeniu rywala patrzył się na sędziego, pytając, dlaczego nie liczy. W Glory nie ma jednak knockdownów na stojąco i rywal wyraźnie musi dotknąć maty, albo przytrzymać się lin. Po niecałych 30 sekundach drugiej rundy ringowy przerwał walkę, gdy Trijsburg po przyjętych uderzeniach zastygł nieruchomo na linach. Co ciekawe, Brazylijczyk powiedział w wywiadzie po walce, że od marca do listopada stoczył… 13 walk (w tym jedną o pas WKU z Kamilem Sójkowskim).

Serkan Ozcaglayan po zmianie klubu chciał z powrotem ustawić się w kolejce do walki o pas do 85 kg. Turek zdeklasował Juriego de Sousę, chociaż bywały momenty, że Portugalczyk parę razy trafił dość mocno. Pojedynek w trzecije rundzie zakończyło kolano, które oznaczało czwarty knockdown.

Kolejną wygraną odniósł Dennis Wosik, który po naprawdę dobrej walce pokonał Mohameda El Mesbahiego. Niespodziankę sprawił Cihad Akipa, który pokonał decyzją piątego w rankingu Itaya Gershona, chociaż przyznać trzeba, że liczenie po akcji kurdyjskiego Niemca w drugiej rundzie było mocno problematyczne.

Wyniki gali Glory 82 (19 listopada 2022, Hotel Maritim, Bonn):
+95 kg: Antonio Plazibat pok. Raul Catinas przez KO 1R (ciosy)
77 kg: Endy Semeleer pok. Alim Nabiyev przez niejednogłośną decyzję – o pas
77 kg: Joilton Santos Lutterbach pok. Mark Trijsburg przez KO 2R (ciosy)
70 kg: Cihad Akipa pok. Itay Gershon przez niejednogłośną decyzję
+95 kg: Jahfarr Wilnis pok. Michał Bławdziewicz przez jednogłośną decyzję
85 kg: Serkan Ozcaglayan pok. Juri de Sousa przez TKO 3R (4 knockdowny w walce)
65 kg: Dennis Wosik pok. Mohammed El Mesbahi przez jednogłośną decyzję
65 kg: Ahmad Chikhmousa pok. Mohammed „Monteur” El Hammouti przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here