Enfusion Cage Events 3 w kwietniu w Holandii

0
1304

Nowy projekt Enfusion pod nazwą Enfusion Cage Events po raz pierwszy w swojej ojczyźnie. Organizacja kierowana przez Edwina van Osa postawi klatkę w Dordrechcie 4 kwietnia.

ECE to ewolucja Enfusion MMA, które zadebiutowało w 2018 roku w Alphen an den Rijn. Zamysłem było wprowadzanie kickbokserów do zupełnie nowego dla nich środowiska. Dlatego też w walkach obowiązywał limitowany czas na akcję w parterze. Po drugim evencie w Lizbonie postanowiono nieco zmienić model działania. Od 2019 wprowadzono markę ECE, która po raz pierwszy pojawiła się na Teneryfie. Znalazły się tam walki MMA mężczyzn i kobiet według pierwotnego konceptu Enfusion MMA, ale także nowość w postaci formuły Xtreme Standup.

Xtreme Standup to w dużym uproszczeniu Shoot Boxing w klatce i małych rękawicach. Dozwolone jest obalanie (bez akcji grapplerskich i gnp), a także techniki kończące, które zaczynają się w stójce. Możliwe jest więc zapięcie gilotyny i dopiero zejście do parteru, podobnie jak flying armbar itp. W formule ECE pojawiają się fighterzy znani z głównych kart regularnych gal Enfusion jak np. Kevin Henneken, czy Diogo Neves. Ten ostatni był bohaterem akcji, która obiegła cały świat:

Na razie organizatorzy nie podali jeszcze jednak nazwisk zawodników, którzy 4 kwietnia wejdą do klatki w Dordrechcie.

Tutaj wyjaśnienie konceptu zasad Xtreme Stand up. Gale ECE można oglądać na PPV na stronie Enfusion. Ostatnia edycja została wyemitowana przez stację Fightklub.

Enfusion rozpocznie sezon 29 lutego wielką galą w Eindhoven, a następnie przeniesie się 28 marca do Rzymu, gdzie walczyć będzie m.in. znany z HFO Norbert Job. Regularne gale Enfusion od końcówki 2019 roku można oglądać w TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here