Enfusion ogłosiło galę w Arnhem, Glory… wycofało się z Holandii

0
1674

Bardzo dużo dzieje się w ostatnich dniach w Holandii. Niedawno informowaliśmy o współpracy zawartej między Glory a Enfusion i RISE. Na jej szczegóły będziemy musieli chwilę poczekać, ale w międzyczasie dowiedzieliśmy się o nowych faktach, które składają się w całość.

Krótko po komunikacie dotyczącym współpracy, Enfusion ogłosiło event numer 107 w Arnhem, czyli w mieście, w którym odbywały się ostatnie wydarzenia spod znaku Glory i gdzie miało mieć miejsce lutowe Glory 80. Najprawdopodobniej na Enfusion 107 zobaczymy pierwsze efekty kooperacji dwóch wiodących promotorów kickboxingu. Co ciekawe, Enfusion nie wymieniło Glory przy ogłoszeniu gali.

Organizacja Edwina van Osa mimo panującego w Holandii twardego lockdownu zaplanowała kilka kolejnych gal do maja:

19 marca – Eindhoven (Enfusion 105)
26 marca – Alkmaar (ECE 08)
30 kwietnia – Zylina (Enfusion 106)
7 maja – Arnhem (Enfusion 107)
21 maja – Antwerpia (Enfusion 108)

Glory wycofało się z Holandii!

Teraz druga część układanki. Wiceprezes zarządu Glory Scott Rudmann oświadczył, że nie będą w najbliższym czasie robić kolejnych gal w Holandii. Problemem są m.in. kwestie antydopingowe narzucane przez komisję sankcjonującą sporty walki. Sam Rudmann stwierdził, że chodzi na przykład o czteroletni okres karencji za pierwsze przewinienie. Powiedział, że takie warunki są dobre dla sportów olimpijskich, ale nie dla prywatnej organizacji sportów walki. Podkreślił też, że sami testują fajterów, ale u nich sankcja jest dwukrotnie krótsza.

By zapewnić swoim zawodnikom walki, Glory najprawdopodobniej wyśle ich w maju do konkurencyjnej jeszcze do niedawna organizacji. W 2021 odbyły się tylko trzy eventy, na co narzekali m.in. Arkadiusz Wrzosek czy Sergej Maslobojev. Tutaj też źródło może mieć nieoczekiwane ogłoszenie Glory RIVALS, a więc współpraca z Enfusion i RISE. Spodziewane kierunki dla Glory? Francja i Belgia. Problem w tym, że to właśnie w Holandii zarabiali i wyprzedawali wielkie obiekty.

Na szczegóły musimy zaczekać do końcówki stycznia, kiedy planowana jest konferencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here