Enfusion wraca w maju. 14 zaplanowanych gal do listopada

0
1005

Podczas oficjalnego podcastu Enfusion, World of Combat Sports, prowadzonego przez byłego, podwójnego mistrza tej organizacji, Luisa Tavaresa, gośćmi byli właściciel Edwin van Os i zawodnik Nabil Haryouli. Van Os zapowiedział wznowienie gal a także redukcję liczby kategorii wagowych oraz rekonstrukcję rankingów.

Wobec luzowania obostrzeń przez holenderski rząd, Enfusion jest gotowe, aby wrócić z galami. Ostatnie wydarzenia miały miejsce w październiku 2020. Od tamtej pory sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiała organizację kolejnych eventów. Podczas audycji została zaprezentowana grafika z rozpiską imprez Enfusion i ECE do końca roku. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli (czyli jak będzie możliwość wpuszczenia przynajmniej 100 osób), pierwsze gale będą miały miejsce pod koniec maja i będą to przekładane wielokrotnie eventy ECE 05/Enfusion 100. W terminarzu widnieją też imprezy zagraniczne we Włoszech, Niemczech, Francji i Tajlandii, gdzie będą miały miejsce finały zapowiadanego od jakiegoś czasu dokumentu. Wcześniej zapowiedziano również galę w Nijmegen, gdzie pojawi się m.in. Łukasz Pławecki. Najprawdopodobniej w wadze do 77 kg. Tam jest plan, aby skorzystać z pełnej pojemności hali. Nie podano zaplanowanych na listopad imprez w Żylinie i Abu Dhabi.

Rozpiska Enfusion w 2021 roku:
28 maja – ECE 05 – studio w Holandii
29 maja – Enfusion 100 – studio w Holandii
5 czerwca – Enfusion 101 – studio w Holandii
12 czerwca – Enfusion 102 – Groningen/Alkmaar
25 czerwca – Enfusion 103 – studio w Holandii
4 lipca – Enfusion 104 – studio w Holandii
10 lipca – Enfusion lub ECE – Rzym albo Alkmaar
17 lipca – ECE – Heidelberg
18 lipca – Enfusion – Heidelberg
11 września – Enfusion – Nijmegen
18 września – ECE – Orchies
2 października – 20 października – ECE/Enfusion – Koh Samui (dokument)
23 października – Enfusion – Wuppertal
31 października – Enfusion – Haga

Drugą innowacją będzie zmniejszenie liczby kategorii wagowych, przynajmniej tych męskich. Nowe limity mają odpowiadać w większości tym, które obowiązują w MMA. W porównaniu z tym, co jest m.in. w Glory, różnicę stanowią 1-2 kg w niektórych wagach i kategoria do 60 kg. Likwidacji ulegnie po trzech latach limit do 57 kg. Niektóre zostaną natomiast zunifikowane. Np. docelowo wagę do 77 kg mają tworzyć zawodnicy z limitów do 75 i 80 kg, czyli na dzisiaj możemy oczekiwać teoretycznie walki o pas między Endym Semeleerem a Robinem Ciriciem, czyli posiadaczami pasów w tych kategoriach. To jednak tylko teoria i wszystko będzie zależeć od samych zainteresowanych, w jakim limicie będą rywalizować.

Nowe wagi w Enfusion:
61 kg, 65 kg, 70 kg, 77 kg, 84 kg, 93 kg, +93 kg

Zmodyfikowane zostaną również rankingi. Zostaną skrócone z 10 do 5 nazwisk, a jeżeli dojdzie do zestawienia dwóch klasyfikowanych fajterów, walka ta odbędzie się na dystansie 5 rund.

Haryouli natomiast zapowiedział przejście do MMA i udział w dokumencie, gdzie odbędzie się turniej w MMA. „Tyson” jest niepokonany i znany z eksplozywnego stylu walki.

Gale Enfusion można oglądać na antenie TVP Sport, a ECE w Fightklubie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here