Ennahachi, Petrosyan i Rodtang na ONE: Fists of Fury

0
1535

ONE Championship niedawno ogłosiło kwietniową serię gal produkowanych pod amerykańską widownię, ale nie mogło też zabraknąć wydarzeń w lutym i marcu. Singapurska organizacja podała do wiadomości linię eventów pod tytułem „Fists of Fury”, w tym całą rozpiskę pierwszej części (26 lutego), na której znajdziemy znakomite nazwiska. Większość ze świata uderzanych sportów walki jak Ilias Ennahachi, Giorgio Petrosyan, czy Rodtang.

Ennahachi, mistrz kategorii do 135 funtów będzie bronić swojego pasa z mającym mnóstwo występów na Lumpinee i Rajadamnern Tajem Superlekiem. Na tym pierwszym stadionie miał zresztą tytuły dwóch kategorii wagowych, a także zdobył mistrzostwo WBC MT. Na rozkładzie ma takie nazwiska jak Rungkit, Panpayak, czy Jonathan Haggerty.

Swój debiut w ONE zanotuje Davit Kiria. Gruzin nie walczył od lutego 2019, kiedy wygrał finały GP Kunlun Fight, w finale pokonując Marouane’a Touhtouha. Pierwszy pojedynek u nowego pracodawcy to będzie rewanż za walkę sprzed dziewięciu lat! W 2012 roku Kiria spotkał się bowiem z Giorgio Petrosyanem w półfinale turnieju na Glory 3 w Rzymie. Wówczas Włoch pewnie zwyciężył, jak i potem całą drabinkę. W ostatniej walce w lutym 2020 Petrosyan obronił pas ISKA do 70 kg na gali Petrosyanmania z Gaetanem Dambo. Wcześniej triumfował w GP ONE do 155 funtów.

Zanim Rodtang wystąpi na kwietniowej, premierowej imprezie ONE on TNT, najpierw podejmie Alejandro Rivasa. Hiszpan znany jest z walk w K-1, gdzie niespodziewanie pokonał mistrza do 57,5 kg Yutę Murakoshiego. Potem wziął udział w turnieju do 55 kg, gdzie został znokautowany przez Yoshikiego Takei. Dla Taja będzie to pierwszy występ w tym roku po 2020, gdzie stoczył 6 pojedynków, z czego przegrał jeden (z Kaonarem na Rajadamnern).

Poza tym w rewanżowym pojedynku zmierzą się Hiroki Akimoto i Chenglong Zhang. Obaj bili się na gali ONE: Reign of Dynasties w październiku 2020 i wówczas niejednogłośnie wygrał Japończyk, dla którego było to pierwsze starcie po zmianie kategorii na wyższą.

Dwie kolejne daty to 5 i 19 marca. Podczas Fists of Fury III w obronie tytułu do 170 funtów walczyć będzie Regian Eersel z Islamem Murtazajewem, a kickbokserska mistrzyni ONE Janet Todd skrzyżuje rękawice z Almą Juniku w MT.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI ONE CHAMPIONSHIP: FISTS OF FURY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here