Fabio Pinca dopiął swego! W końcu zadebiutuje w MMA!

0
1111

Francuski zawodnik Muay Thai, Fabio Pinca w końcu dopnie swego. Zwycięzca turnieju Thai Fight z 2010 roku w końcu zadebiutuje w MMA. Trenujący w Lyonie fighter spotka się z innym fighterem Muay Thai, Shannonem Wiratchaiem (9-6 MMA). Pojedynek jest częścią karty głównej gali ONE: No Surrender III zaplanowanej na 21 sierpnia w limicie wagi piórkowej.

36-letni Francuz trenujący w Team Nasser Kcem to były mistrz stadionu Rajadamnern. Ponadto wygrywał tytuły ISKA, Kombat League, Lion Fight i WBC Muay Thai. Kolega klubowy znanego w Polsce Yohana Lidona ostatnią walkę stoczył w maju 2018 roku. Podczas gali Warriors Night 5 w swojej ojczyźnie znokautował w drugiej rundzie Taja, Petsanguana. Owym zwycięstwem przerwał passę dwóch porażek z rzędu, kiedy pokonali go Anvar Boynazarov oraz Nong-O. Właśnie ze wspomnianym Nong-O reprezentant trójkolorowych jedyny raz wystąpił w ONE Championship. Pinca ma w swoim rekordzie skalpy w postaci uznanych na całym świecie: Mosaba Amrani, Liama Harrisona, Andreia Kulebina, Tayfuna Ozcana czy Saenchaia. Francuz przygotowuje się do debiutu na tajskiej wyspie Phuket w klubie Tiger Muay Thai.

Przeciwnik Pinci ma passę czterech porażek z rzędu. Dwie z nich skończyły się przed czasem. Został zastopowany przez Shinyę Aokiego oraz poddany przez Iuriego Lapicusa. W ONE Championship stoczył już 14 walk. Trenujący w Bangkok Fight Lab fighter od początku interesował się MMA i w przeciwieństwie do większości Tajów nie ma doświadczenia w boksie tajskim. Zdecydowanie bliżej mu do Kung Fu wraz z jego autorskim systemem walki ‘Jedna piszczel’.

Walką wieczoru gali będzie hitowy pojedynek Muay Thai pomiędzy Sangmanee i Kulabdamem. Cała karta jest naszpikowana gwiazdami Muay Thai, więc każdy szanujący się fan walki w stójce nie może przegapić wydarzenia. Transmisję z gali przeprowadzi TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here