FEN 30: bezbłędny Zadora w rewanżu, Turyński i Nalepka zwycięzcy (WYNIKI)

0
1128

W sobotę, 3 października odbyła się jubileuszowa, 30. gala organizacji Fight Exclusive Night. Kibice we Wrocławiu i przed telewizorami zobaczyli trzy walki w formule K-1. W najważniejszej z nich Dominik Zadora odzyskał mistrzowski pas FEN w wadze do 77 kg pokonując w rewanżu jednogłośnie na punkty broniącego tytułu, Wojciecha Wierzbickiego.

Pojedynek był co-main eventem wrocławskiej gali i nie zawiódł kibiców. Po raz kolejny komentujący to wydarzenie w telewizji Polsat: Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski, zgodnie stwierdzili, że była to najlepsza walka gali. Zadora tradycyjnie rozpracowywał rywala piekielnie mocnymi kopnięciami na nogi i korpus, dokładając do tego akcje pięściarskie. Z czasem Wierzbicki zaczął odczuwać serie wyprowadzane przez mieszkającego we Wrocławiu kickboxera. Po pięciu rundach intensywnej walki sędziowie wskazali jednogłośnie na fightera Artnox Fight Sports, chociaż nie obyło się bez groteski. Okazało się, że Zadora wygrał cztery rundy 11-9, bowiem ostatecznie ogłoszona punktacja brzmiała 3x 54-45.

Reprezentujący Fighter 1992 Wrocław, Michał Turyński nie bez kłopotów rozprawił się z Cyrilem Cereyonem. Kłopoty polegały na kondycji, zresztą z obu stron. Poza tym Michał Turyński zawalczył w charakterystyczny dla siebie sposób. Nie ma co ukrywać, że była to słabsza walka w wykonaniu zawodnika ze stolicy dolnego śląska, który w dwóch poprzednich walkach pokazał się fenomenalnie. Teraz przed Michałem prawdopodobnie walka o pas FEN i znając sinusoidę Michała kolejny pojedynek będzie ucztą dla oczu.

W karcie wstępnej doświadczona zawodniczka MMA i K-1, Barbara Nalepka rozprawiła się z mieszkającą w Rzeszowie, Hanną Gujwan.

Wyniki walk K-1 na gali FEN 30: Lotos Fight Night Wrocław (3 października 2020):

77 kg: Dominik Zadora pok. Wojciech Wierzbicki przez decyzję – o pas
+95 kg: Michał Turyński pok. Cyril Cereyon przez TKO 3R (rezygnacja)
52 kg: Barbara Nalepka pok. Hanna Gujwan przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here