W głowie się nie mieści! Full Metal Dojo wraca z kolejnym Fight Circus

0
1045

Organizacja Full Metal Dojo od jakiegoś czasu zmieniła nieco profil działalności. Wcześniej Jon Nutt (były zawodnik MT) znany był z zestawiania pojedynków w MMA i dzięki temu do dużego świata przedostało się kilka nazwisk (Topnoi, AMP the Rocket, czy Loma Lookbonmee). Od 2020 Amerykanin mieszkający od wielu lat w Tajlandii, podjął się stworzenia najbardziej szalonego projektu w sportach walki. Jak się okazuje, mocno przecinającego się ze światem kickboxingu.

INFORMACJE NA TEMAT GALI FMD 20: FIGHT CIRCUS VOL. 2

W sierpniu podczas FMD 19/Fight Circus vol. 1 mieliśmy m.in. walki w lethwei (dzięki partnerstwie z WLC), czy pojedynki w „trinity rules” (po rundzie w boksie, muay thai i MMA), a także… „human cockfighting”, gdzie dozwolone były tylko i wyłącznie techniki nożne. 22 listopada na Fight Circus vol. 2 w Bangkoku także czeka nas wiele niecodziennych pomysłów i to często z ciekawymi sportowo nazwiskami.

Więcej o Full Metal Dojo można dowiedzieć się z tekstu, który napisałem przed pierwszym Fight Circus. Tym razem skupimy się tylko na tym, co czeka nas podczas kontynuacji.

Były mistrz WBC MT Steve „Panda” Banks wróci do akcji w pojedynku… 3 na 1! Wcześniej Amerykanin pokonał we wspomnianym trinity rules Sama Cassidy’ego. Na razie wiadomo tylko o jednym z jego rywali, a będzie nim Ryan Donnelly, który w sierpniu przegrał otwierającą walkę o tytuł „King of Kebab” w MMA z Alim Mohammadem.

Nowością będzie walka według reguł „spinning shit only”. Polega ona na tym, że na jedne cios ręką musi przypaść jedna technika obrotowa. Spotkają się w nim znany z gal KoK, FEA, MX, Thai Fight czy MLWC (lethwei) Michaił Wetrila oraz Fabiano Hawthorne mający na koncie walki w MT Super Champ, Muay Hardcore, czy w… Strelce. Rosjanin w sierpniu przegrał w MMA w formule 2 vs 1 z duetem Bank & No Money, natomiast Hawthorne wygrał przez KO w lethwei z Nathanornem Tampiyananem.

Poza tym w Bangkoku zobaczymy wspomniany pojedynek „human cockfighting”, ale jeszcze bez obsady. W programie także walka 2 vs 2 oraz konfrontacja dwóch zespołów rockowych z Tajlandii, prawdopodobnie w MMA, prawdopodobnie 3 na 3. Więcej kart organizatorzy odsłonią w najbliższych dniach, tuż przed galą.

FMD 20 będzie można oglądać za darmo na serwisie Camsoda.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here