Gala K’Festa 4 odwołana

0
1470

Z racji zapowiadanego stanu wyjątkowego w największych japońskich miastach coroczna gala K-1 K’Festa została przełożona na bliżej nieokreślony termin.

Event miał odbyć się w większej hali tokijskiego kompleksu Yoyogi National Gymnasium, a spotkać się mieli ze sobą m.in. Takeru z Leoną Pettasem, a do organizacji po 10 latach wrócić miał Kyotaro Fujimoto. Miało tam dojść również do meczu Japonia – Tajlandia.

W związku z pandemią COVID-19 władze państwowe i lokalne chcą przywrócić obostrzenia, bądź wprowadzić nowe, regulujące odbywanie się imprez masowych. Wraca górny limit do 5000 widzów, oraz 50% wykorzystania pojemności w przypadku mniejszych obiektów. Ponadto wszystkie eventy mają zakończyć się do godziny 20:00. Można spodziewać się również dużych problemów z wjazdem obcokrajowców, nawet w celach służbowych. W skrajnym przypadku może skończyć się na całkowitym zakazie udziału publiczności.

Organizatorzy chcą też uniknąć złego PR-u, który towarzyszył zeszłorocznej edycji kiedy, mimo początkowej fazy pandemii, K-1 zorganizowało w Saitamie marcową galę K’Festa 3.

Zaplanowana dzień przed Festą 4 impreza Krush.121 w Korakuen Hall w Tokio odbędzie się zgodnie z planem, lecz K-1 Japan Group musiało dostosować się do wytycznych i przesunąć godzinę rozpoczęcia, aby wyrobić się ze wszystkim do 20:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here