Gala KoK w Sarajewie się odbędzie. Nie będzie Słowacji, pierwsze nazwiska na Wilno

0
1050

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że obecna sytuacja epidemiologiczna w Europie może wpłynąć na rozpiski imprez sportów walki w Europie. Organizacja King of Kings na razie radzi sobie w trudnych realiach, chociaż również parę gal musiało zostać odwołanych. Oto najważniejsze informacje na temat planów jednego z największych promotorów kickboxingu w Europie na końcówkę 2020 roku.

  • Bez wielkiej promocji, ale najprawdopodobniej do skutku dojdzie gala w Sarajewie. Bośniaccy regionalni partnerzy KoK przyjamniej dwukrotnie przesuwali termin eventu w Hotelu Hills. 30 października ostatecznie powinno się udać przeprowadzić imprezę, która odbędzie się bez udziału publiczności. W walce wieczoru bez niespodzianki. Wystąpi w niej Dzevad Poturak, ale wszystko wskazuje na to, że legenda bałkańskiego kickboxingu nie będzie bronić pasa mistrza Europy KoK i rywalem nie będzie Freddy Kemayo (który walczy tydzień wcześniej w Rumunii). Z „BiH Machine” zmierzy się Nikola Dimkovski. Serb macedońskiego pochodzenia przegrał już z Poturakiem w 2002 roku. Walczył m.in. w FFC, czy Enfusion. W akcji zobaczymy także uczestnika zeszłorocznego turnieju w wadze ciężkiej Sanida Imamovicia, czy Harisa Bibera, który rok temu na KoK w tym samym miejscu pokazał się ze świetnej strony. Galę będzie można obejrzeć na żywo w Fightboksie. INFORMACJE I ROZPISKA O GALI KOK WORLD SERIES IN SARAJEVO
  • W terminie Sarajewa miała odbyć się gala KoK w Rydze. Przy okazji wrześniowego KoK Classic 3 zastąpiono jednak Łotwę Bośnią.
  • Nie odbędzie się gala w Liptovskym Mikulasu. Litewska organizacja od 2018 roku regularnie jesienią odwiedzała Słowację i przewinęło się tam wiele bardzo ciekawych nazwisk (m.in. Martin Pacas, Vlado Konsky, czy Michał Turyński). W 2020 roku z powodu obecnej sytuacji trzeba będzie zrobić rok przerwy.
  • Nadal niezagrożony jest event w Wilnie, na który prowadzona jest sprzedaż biletów. Potwierdzono już kilka nazwisk. Poza pojedynkiem Dovydasa Rimkusa i Matasa Pultarazinskasa w Siemens Arenie zobaczymy również byłego pretendenta do pasa KoK Midnaugasa Narauskasa, jednego z większych talentów litewskiego MMA Naglisa Kanisauskasa i znanego z walki z Dawidem Mirkowskim Jussiego Pirttikangasa. Na teraz można spodziewać się zawodników z Polski, bo Litwa dopuszcza na teraz wjazd z naszego kraju bez kwarantanny w celach służbowych.
  • Ciekawostka – 25 października będzie miała miejsce impreza licencjonowana MMA Bushido w… Kazachstanie. Niewiele wiadomo na temat kompletnej rozpiski, ale dominować będą pojedynki MMA z dodatkiem boksu. Zmagania można obejrzeć na kokfights.tv.

Gale King of Kings w 2020 roku:

30 października – Sarajevo
14 listopada – Wilno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here