Giorgio Petrosyan broni pasa ISKA w Mediolanie! Polak w karcie walk

0
4890

Uznawany za jednego z najlepszych kickboxerów bez podziału na kategorie wagowe, Giorgio Petrosyan (102-2-2, 41 KO) ma już zaplanowaną kolejną walkę. Podczas gali Petrosyan Mania w Mediolanie spotka się w pierwszej obronie pasa mistrza świata ISKA z Francuzem, Gaetanem Dambo (49-13-1, 29 KO). Gala jest zaplanowana na 1 lutego a w karcie zobaczymy również Polaka.

Dla pochodzącego z Armenii Petrosyana będzie to powrót do ringu po zwycięstwie w turnieju ONE Championship, za które zainkasował okrągły milion dolarów. Mieszkający we Włoszech kickboxer pokonał, nie bez kontrowersji, w turnieju Phetmorakota, Jo Nattawuta, a w finale Samy’ego Sanę. Pas mistrza świata ISKA w wadze do 70 kg trafił w ręce ‘Doktora’ w październiku 2017 roku. Podczas gali Petrosyan mania w Monzie pokonał Chrisa Ngimbiego jednogłośną decyzją sędziów. Teraz przyszedł czas na pierwszą obronę pasa i jedyną walkę Petrosyana we Włoszech, jaką planuje stoczyć w 2020 roku.

Przeciwnik Włocha, Gaetan Dambo to doświadczony zawodnik Muay Thai. W zeszłym roku stoczył 5 walk, z czego 3 wygrał. Pokonał kolejno: Loftiego Talbi, Mohameda Souane i Khongsuka. Dambo zanotował również dwie porażki. W październiku Francuz brał udział w 4-osobowym turnieju K-1, w którym przegrał z Armanem Hambaryanem. W grudniu wystąpił na gali Muay Thai Grand Prix 31, na której został pokonany przez Ibrahima Kanoute. W przeszłości walczył na galach All Star Fight oraz Thai Fight. Na pierwszej z nich spotkał się ze słynnym Buakawem Banchamekiem, z którym przegrał na pełnym dystansie, a na gali Thai Fight nie sprostał belgijskiemu gwiazdorowi, Youssefowi Boughanemowi. Podopieczny Victora Mendy’ego z Oby Fight ma na swoim koncie również tytuł zawodowego mistrza Europy WMC na zasadach Muay Thai.

Tuż przed walką wieczoru odbędzie się drugi pojedynek o pas mistrza świata ISKA. Rumun Alexandru Negrea spotka się z Francuzem, Redą Ougdou w formule K-1. Rumun to weteran Superkombat, na której walczył min. z naszym Dawidem Kasperskim. W zeszłym roku trenujący w Team Petrosyan zawodnik został zawodowym mistrzem Europy WKU. Francuz to weteran gal Muay Thai Grand Prix.

W karcie walk znalazło się również miejsce dla reprezentanta Polski, Mieszkający od wielu lat we Włoszech, Paweł Szymański trenujący w De Gym 2.0 spotka się w ringu z Lucą D’Isanto. Poniżej prezentujemy rozpiskę gali w formie grafiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here