Glory 76: Arkadiusz Wrzosek, przymierzany do walki z Ben Saddikiem, zmierzy się ostatecznie z Antonio Plazibatem

0
2041

Arkadiusz Wrzosek (13-5), który jest aktualnym #1 rankingu Polskiego Zawodowego K-1 oraz #6 w wadze ciężkiej Glory, wystąpi na gali Glory 76, która odbędzie się 28 marca w Antwerpii.

Wrzosek ma za sobą dwa występy dla światowego giganta. W grudniu 2018 wziął udział w 8-osobowym turnieju wagi ciężkiej, w ćwierćfinale którego musiał uznać wyższość Benjamina Adegbuiego. W listopadzie 2019 wystąpił na gali w Chicago gdzie rozprawił się przed czasem z Demoreo Dennisem. W międzyczasie Wrzosek przystąpił do obrony pasa mistrzowskiego FEN. W marcu pokonał przed czasem Patrica Schmida w Warszawie.

Pierwotnie za kulisami mówiło się o zestawieniu Wrzoska z Jamalem Ben Saddikiem, który niedawno przedłużył umowę z Glory. Ostatecznie ben Saddik nie wystąpi na gali w Antwerpii, a rywalem Wrzoska będzie Antonio Plazibat (16-3).

Antonio Plazibat jest na fali czterech zwycięstw z rzędu, którą zapoczątkował wygraną nad Michałem Turyńskim na gali w Bośni i Hercegowinie w listopadzie 2018 roku. Kolejne trzy zwycięstwa odniósł już w ringu Glory pokonując po kolei Nordine Maheiddine, Tomasa Moznego oraz Jahfarra Wilnisa.

Zarówno Wrzosek jak i Plazibat to zawodnicy wnoszący na wagę ok 105-108 kg. Polak będzie miał nieznaczną przewagę zasięgu wynikającą ze wzrostu (6 cm różnicy). Zawodnicy mają bardzo podobne doświadczenie zawodowe. Trenujący w Mikes Gym stoczył 19 zawodowych walk, a podopieczny Łukasza Roli 18.

Gala Glory 76 odbędzie się 28 marca w Antwerpii. Transmisję z gali przeprowadzi TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here