Glory 76: Mohammed Jaraya w starciu z brytyjskim wieżowcem

0
1537

Była gwiazda organizacji Enfusion, Mohammed Jaraya (65-8, 36 KO) powraca do ringu Glory. Notowany na dziewiątym miejscu w rankingu organizacji w wadze lekkiej Marokańczyk spotka się z reprezentującym Wielką Brytanię, notowanym na piątym miejscu w rankingu Glory Lukiem Wehlanem (50-13-1, 8 KO). Pojedynek będzie częścią karty głównej gali Glory 76, która jest zaplanowana na 28 marca w belgijskiej Antwerpii.

Marokańczyk po raz ostatni wystąpił na ringu Glory w grudniu zeszłego roku. Podczas drugiej gali Collision spotkał się w ringu z Massaro Glunderem, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Tamtym zwycięstwem Jarraya przerwał passę dwóch porażek w uznawanej za jedną z najlepszych organizacji na świecie. W czerwcu 2019 został zastopowany przez Bułgara, Stoyana Koprivlenskiego w rundzie trzeciej, a w sierpniu 2018 roku w drugiej rundzie zatrzymał go Murthel Groenhart. Jarraya ma za sobą udany debiut w Glory. W marcu 2018 roku spotkał się na Glory 51 w Rotterdamie z Milesem Simsonem i pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Mierzący 185 cm Brytyjczyk jest uplasowany wyżej w rankingu od swojego bardziej znanego oponenta. Zawodnik noszący pseudonim ‘Skywalker’ stoczył do tej pory jeden pojedynek dla światowego giganta. Podczas gali Glory 65 w Utrechcie, która miała miejsce w maju zeszłego roku pokonał doskonałego Izraelczyka, Itaya Gershona. Mieszkający i trenujący w stolicy Anglii zawodnik jest notowany na pierwszym miejscu w brytyjskim rankingu K-1 i Muay Thai, a w przeszłości był zawodowym mistrzem świata ICO.

Podczas gali w Antwerpii na ring powróci również Arkadiusz Wrzosek. Polak trenujący w warszawskiej Palestrze spotka się z byłym mistrzem japońskiego K-1, Antonio Plazibatem. Transmisję z gali przeprowadzi telewizja TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here