Glory 76: siedem nowych walk w rozpisce

0
1076

Organizacja Glory oficjalnie ogłosiła siedem dodatkowych walk na galę Glory 76 w belgijskiej Antwerpii. Podczas zaplanowanej na 28 marca gali studyjnej zobaczymy pojedynek unifikujący pasy w wadze półśredniej pomiędzy mistrzem tymczasowym, Murthelem Groenhartem i mistrzem regularnym, Cedriciem Doumbe oraz starcie Arkadiusza Wrzoska z byłym mistrzem japońskiego K-1, Antonio Plazibatem ale to nie jedyne ciekawe starcia.

Oprócz wspomnianych walk zobaczymy również batalię na szczycie kategorii piórkowej w Glory. Notowany na drugim miejscu w rankingu organizacji w wadze do 65 kg, Marokańczyk Zakria Zouggary spotka się z mocno bijącym Uzbekiem, Anvarem Boynazarovem. Reprezentant Azji w ostatniej walce spotkał się z panującym championem, Petchpanomrungiem Kiatmookao podczas gali Glory 67 w Orlando. Walka zakończyła się porażką punktową Uzbeka i przerwaniem jego serii dwóch zwycięstw z rzędu w organizacji. Od lipca zeszłego roku nie pojawił się ponownie w białym ringu czołowej organizacji kickboxingu na świecie. Notowany na drugim miejscu w rankingu Marokańczyk w zeszłym roku stoczył dwie walki w Glory. W październiku znokautował w zaledwie 20 sekund na gali w Lyonie Francuza, Abdellaha Ezbiriego, a w grudniu na gali Collision 2 pokonał na punkty Asa Ten Powa. Zwycięzca tej konfrontacji ma duże szansę na walkę o pas.

Równie ciekawie zapowiada się walka słowackiego wieżowca, Tomasa Moznego, który stanie w ringu z niedoszłym rywalem Arkadiusza Wrzoska, Ukraińcem Olehiem Primaczowem. Reprezentant naszych południowych sąsiadów przegrał dwie ostatnie walki w uznawanej za czołową organizację kickboxingu na świecie federacji: z Antonio Plazibatem i Jahfarrem Wilnisem. Ostatnie zwycięstwo na ringu Glory miało miejsce w marcu 2018 roku, kiedy pokonał Daniela Skvora. Primaczow z powodu kontuzji wycofał się z walki z naszym rodakiem i pojedynek ze Słowakiem będzie dla niego debiutem w Glory. Poniżej jeszcze ogłoszone na ten moment walki. Gale Glory można oglądać w Polsce za pośrednictwem telewizji TVP Sport.

Walka wieczoru:
Pojedynek unifikacyjny pasy w wadze półśredniej:

77 kg: Cédric Doumbé (mistrz regularny) vs Murthel Groenhart (mistrz tymczasowy)

Pozostałe walki:
+95 kg: Antonio Plazibat vs Arkadiusz Wrzosek
77 kg: Troy Jones vs Cedric De Keirsmaeker
65 kg: Zakaria Zouggary vs Anvar Boynazarov
+95 kg: Tomas Mozny vs Oleh Primaczow
77 kg: Vedat Hoduk vs Cedric Do
77 kg: Ross Levine vs Ammari Diedrick
55 kg: Sarah Moussaddak vs Anelle Angerville

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here