Glory 77: Sześcioro mistrzów i cztery walki o pasy podczaj jednej gali!

0
2704

Organizacja Glory ogłosiła kartę walk gali z numerem 77, która odbędzie się 30 stycznia. Pod względem ilości walk mistrzowskich i mistrzów na karcie walk będzie to historyczne wydarzenie. Stawką w aż czterech pojedynkach będą pasy mistrzowski!

Główną walką będzie długo wyczekiwane dopełnienie trylogii pomiędzy Jamale Ben Saddikiem, a panującym w wadze ciężkiej światowego K-1 Rico Verehovenem. Do tej pory zawodnicy spotkali się dwukrotnie i bilans ich walk to 1:1. Marokańczyk zwyciężył przed czasem w 2011 roku, a Holender w pięciorondowej walce sześć lat później, także przed czasem. Stawką pojedynku będzie należący do Verehoevena pas mistrzowski Glory.

Kolejną wyczekiwaną walką, którą kibice zobaczą na Glory 77 jest starcie unifikacyjne dwóch mistrzów kategorii do 95 kg: Alexa Pereiry i Artema Vakhitova. Pereira będzie starał się zunifikować tytuł „interim” pokonując utytułowanego Rosjanina, który pozostaje regularnym mistrzem, mimo małej aktywności spowodowanej kontuzjami. Dla Pereiry jest to także szansa na zostanie pierwszym podwójnym mistrzem organizacji, gdyż jest on mistrzem w wadze do 85 kg.

Trzecią walką mistrzowską będzie pojedynek Tiffany Van Soest z… siostrą Alexa Pereiry Aline Pereiną. Młoda Brazylijka ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w ringu organizacji, a Van Soest stanie do obrony tytułu, który odzyskała w listopadzie 2019 roku pokonując Anisę Meksen.

Nie udało się rozegrać tej walki w grudniu, ale może uda się zrobić to w styczniu. Cedric Doumbe i Murthel Groenhart mieli spotkać się na Glory 76, lecz ze względu na uraz u Holendra, Doumbe bronił pasa z dowołanym na ostatnią chwilę Karimem Ghajjim. „Doumced” wygrał bez większego problemu i jest gotowy, aby zrobić to miesiąc później z awizowanym wcześniej Groenhartem!

Cała rozpiska to 7 pojedynków. Wśród nich także bardzo ciekawe zestawienia jak konfrontacja Raula Catinasa z Martinem Pacasem, czy byłego mistrza K-1 Antonio Plazibata z niedawnym pretendentem do tytułu ONE Tarikiem Khbabezem. Pojawi się także były podwójny mistrz Enfusion Luis Tavares, który skrzyżuje rękawice z byłym, podwójnym pretendentem do tytułu Glory Donegim Abeną.

PEŁNA ROZPISKA GLORY 77

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here