Glory 77: Verhoeven wygrał turniej, Pereira podwójnym mistrzem (WYNIKI) (WIDEO)

0
1471

W rozpisce gali Glory 77 30 stycznia nie brakowało wyjątkowych atrakcji z turniejem wagi ciężkiej na czele, który, zgodnie z przewidywaniami, wygrał Rico Verhoeven. Alex Pereira przeszedł do historii jako równoległy mistrz dwóch kategorii, a Cedric Doumbe ugruntował swoją pozycję jako numer jeden w kategorii do 77 kg po nokaucie na Murthelu Groenharcie.

W drodze do zwycięstwa w drabince Verhoeven bez większych problemów uporał się z Hesdym Gergesem w ich trzeciej walce, a potem z Tarikiem Khbabezem. Marokańczyk sprawił wcześniej niespodziankę pokonując po twardej walce byłego mistrza Enfusion i zwycięzcę grudniowego turnieju, Leviego Rigtersa.

Alex Pereira po bardzo wyrównanym boju w walceunifikacyjnej o pas do 95 kg pokonał niejednogłośnie Artioma Wachitowa, ale werdykt budził kontrowersje i najprawdopodobniej możemy w przyszłości spodziewać się pojedynku rewanżowego. Brazylijczyk stał się pierwszym równoczesnym mistrzem dwóch kategorii w Glory.

W trzecim pojedynku między Cedrikiem Doumbe a Murthelem Groenhartem urzędujący mistrz popisał się efektownym nokautem prawym sierpem w drugiej rundzie.

Tiffany van Soest obroniła tytuł w kategorii do 55 kg, wygrywając jednogośnie z Aline Pereirą. Siostra Aleksa miała dobre momenty, szczególnie na początku, ale żelazna kondycja Amerykanki zapewniła jej kolejną wygraną.

Przed oficjalnym otwarciem miał miejsce pojedynek w kategorii ciężkiej. Martin Pacas nie bez problemów, ale poradził sobie z Muhammedem Ballim. Pierwsza runda nie zapowiadała trudnej przeprawy dla Słowaka, ale w kolejnej odsłonie Marokańczyk zaczął bardzo dobrze punktować w półdystansie i lowkickami. W trzeciej rundzie jednak został trafiony kopnięciem w głowę i przegrał przed czasem.

Wyniki gali Glory 77 (30 stycznia):

  • Finał turnieju wagi ciężkiej: Rico Verhoeven pok Tarika Khbabeza, zawodnik nie wyszedł do 2 Rundy (kontuzja ramienia)
  • Walka unifikacyjna o pas mistrzowski: Alex Pereira pok. Artema Vakhitova niejednogłośną decyzją sędziów
  • Walka o pas mistrzowski: Cédric Doumbé pok. Murthel Groenhart KO 2 Runda
  • #2 Półfinał turnieju wagi ciężkiej: Tarik Khbabez pok. Leviego Rigtersa większościową decyzją sędziów
  • #1 Półfinał turnieju wagi ciężkiej: Rico Verhoeven pok. Hesdiego Gergesa jednogłośną decyzją sędziów
  • Walka o pas mistrzowski: Tiffany van Soest pok. Aline Pereirę jednogłośną decyzją sędziów
  • Luis Tavares pok. Donegiego Abene jednogłośną decyzją sędziów
  • Martin Pacas pok. Muhammeda Balliego KO (kopnięcie na głowę i ciosy). Runda 3. Walka rezerwowa turnieju wagi ciężkiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here