Glory: Badr Hari przegrywa z Adegbuim przed czasem. Sensacja na Glory 76 [wideo] [wyniki]

0
1993

Gala Glory 76 odbyła się w Rotterdamie, a obejrzeć może było ją jedynie w systemie PPV. Karta walk składała się z turnieju wagi ciężkiej, walki o pas w -77 kg oraz eliminatora do walki o wagi ciężkiej pomiędzy Bennym Adegbuim i Badrem Harim.

W finale turnieju zmierzyli się ze sobą były mistrz Enfusion Levi Rigters i Francuz Nordine Mahieddine. Mahieddine dość niespodziewanie pokonał w półfinale Chorwata Antonio Plazibata po rundzie dodatkowej, jednak walkę przypłacił znacznie większym rozbiciem niż jego finałowy rywal. Najbardziej efektowną akcją tego pojedynku była ta, po której Chorwat był liczony.

Rigters nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu w nowej organizacji niż zwycięstwo w turnieju kończąc obie walki przed czasem.

Bardzo pewnie, choć nie tak szybko jak zakładał, swoją walkę wygrał mistrz w wadze do 77 kg Cedric Doumbe. Francuz miał pierwotnie zmierzyć się i zamknąć trylogię z Murtelem Groenhartem, ale ostatecznie w miejsce Holendra do ringu wyszedł Karim Ghajji. Doumbe w typowym dla siebie stylu wygrał posyłając rywala na deski obszernym overhandem. Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo Doumbe przed czasem w obronie pasa mistrzowskiego.

Badr Hari, który w grudniu ubiegłego roku walczył przy ponad 30 tysiącach kibiców na gali Collision II, tym razem a absolutnej ciszy wychodził do pojedynku z Bennym Adegbuim jako murowany faworyt. Po pierwszej rundzie, którą wszyscy sędziowie zgodnie zapisali 10:9 na konto Badra, Adegbui postraszył rywala łapiąc go na kontrę w końcowych sekundach. W drugiej rundzie Hari posłał Rumuna na deski w końcowych sekundach i usilnie starał się zwieńczyć dzieło. Adegbui postanowił jednak przetrwać, a w trzeciej rundzie po kolejnej kontrze prawym overhandem posłał Marokańczyka na deski, prawdopodobnie łamiąc mu nos. Nagranie najciekawszych akcji całego pojedynku poniżej.

Wyniki walk:

  • Walka wieczoru +95 kg: Benjamin Adegbuyi pok. Badra Hariego TKO, runda 3
  • Turniej wagi ciężkiej finał +95 kg: Levi Rigters pok. Nordine’a Mahieddine KO, runda 1
  • Walka o pas mistrzowski -77 kg: Cédric Doumbé pok. Karima Ghajjiego KO, runda 3
  • #2 półfinał turnieju +95 kg: Nordine Mahieddine pok. Antonio Plazibata
  • #1 półfinał turnieju+95 kg: Levi Rigters pok. Marciano Bhagwandassa KO, runda 2

Karta wstępna
70 kg: Tony Jas pok. Josa van Belzena 2:1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here