Glory: Gala 76 przesunięta na listopad, Badr vs Benny walką wieczoru, Wrzosek na karcie walk

0
1449

Glory ogłosiło dziś, że gala z numerem 76 odbędzie się 7 listopada, a walkę wieczoru tego długo wyczekiwanego wydarzenia będzie pojedynek Badra Hariego z Benjaminem Adegbuim. Co-main eventem będzie starcie Cedrica Doumbe z Murthelem Groenhartem. Jak udało nam się ustalić na gali wystąpi także Arkadiusz Wrzosek.

Badr Hari wejdzie do ringu Glory po raz pierwszy od grudnia 2019 roku, kiedy wystąpił na Collision 2 na oczach 31 tysięcy widzów zgromadzanych na stadionie i milionów przed telewizorami na całym świecie. Hari musiał wtedy ponownie uznać wyższość Rico Verehoevena, którego wcześniej posyłał na deski dwukrotnie. W trzeciej rundzie, próbując wykończyć ranionego mistrza Hari doznał kontuzji stawu skokowego.

Opnie: “Past-prime Badr” vs “Najnudniejszy mistrz Rico” walką dekady w światowym K-1 – dlaczego?

Na gali Glory 76 Marokańczyk zmierzy się z dwukrotnym pretendentem do pasa mistrzowskiego, zwycięzcą trzech turniejów, Benjaminem Adegbuim. Rumuński zawodnik jest obecnie #2 w rankingu wagi ciężkiej organizacji.

Jeśli już o wadze ciężkiej mówimy to aktualnie na miejscu 6 sklasyfikowany jest Arkadiusz Wrzosek, który przed zmianą daty gal z numerami 76 i 77 miał na jednej z nich zmierzyć się z Antonio Plazibatem. Z informacji jakie do nas dotarły Polak wystąpi na gali z numerem 76 ale ostatecznie zmierzy się z innym rywalem niż Chorwat.

Być może Arek Wrzosek zmierzy się z jednym z niedawno zakontraktowanych zawodników wagi ciężkiej: Levim Rigtersem lub Raulem Catinasem. Szczególnie interesujące wydaje się potencjalne starcie z byłym mistrze Enfusion Levim Rigtersem,bo zawodników łączy nie tylko posiadanie pasów innych federacji, ale też podobny wiek i wzrost.

Co-main eventem najbliższej gali Glory będzie pojedynek mistrzowski pomiędzy Cedricem Doumbe i Murtelem Groenhartem. Groenhart jest tymczasowym mistrzem w wadze do 77 kg, a Doumbe pełnoprawnym. Pojedynek Groenhart vs Doumbe na gali GLory 76 będzie ich trzecim spotkaniem w ringu i jak do tej pory jest 1-1 w wygranych. Zwycięzca walki odejdzie nie tylko z pasem mistrzowskim ale także ze zwycięstwem w trylogii.

Gala Glory 76 odbędzie się w studio telewizyjnym i będzie zamknięta dla publiczności. Od grudnia 2019 gale Glory można oglądać na żywo na antenie TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here