Glory pozbawiło Wachitowa tytułu! Tavares vs. Maslobojev o pas na Glory 81!

0
328

20 sierpnia na gali Glory 81 w Dusseldorfie poznamy nowego mistrza Glory w kategorii do 95 kg. Organizatorzy ogłosili bowiem, że dotychczasowy posiadacz tytułu Artiom Wachitow został zwolniony z kontraktu. O mistrzostwo zmierzą się Luis Tavares i Sergej Maslobojev.

W oświadczeniu na stronie Glory możemy przeczytać:

Ze względu na inwazję rosyjskiego rządu na Ukrainę, którą Glory potępia, organizacja napotkała na liczne przeszkody, które sprawiły, że uczestnictwo rosyjskich zawodników w galach Glory stało się niemożliwe. Bariery takie jak zakazy podróży, względy bezpieczeństwa, blokady płatności przy światowych sankcjach gospodarczych wobec Rosji czy niechęć do walki z Rosjanami. Obecny mistrz kategorii półciężkiej Artiom Wachitow był pośród rosyjskich sportowców, którzy zostali zwolnieni z kontraktów, pozwalając im na podpisanie umów dla innych promotorów.

W teorii możliwe były walki Rosjan w Glory pod neutralną flagą, ale z wyżej wymienionych powodów postanowiono porozwiązywać wszystkie kontrakty. Rosyjscy fajterzy zostali też usunięci z rankingów.

Wachitow miał bronić tytulu do 95 kg na marcowym Glory 80, ale Luis Tavares odmówił walki. Teraz były mistrz Enfusion będzie miał okazję, aby w końcu bić się o pas. W ostatnim pojedynku na Glory 80+ w maju holendersko-kapowerdyjski zawodnik znokautował Florenta Kaouachiego.

Po drugiej stronie ringu stanie Sergej Maslobojev. Litwin dwa ostatnie pojedynki stoczył na galach swojej macierzystej organizacji, King of Kings. Dostał pozwolenie od Glory, które nie miało możliwości dawać mu kolejnych walk. Na Litwie „Kuvalda” pokonał Oliviera Langlois-Rossa i Nikę Kulumbegaszwilego. W Glory Maslobojev jest niepokonany. Na rozkładzie ma m.in. Donegiego Abenę i Roela Mannarta.

Na Glory 81 zobaczymy także pojedynek o pas do 85 kg, w którym Donovan Wisse skrzyżuje rękawice z Jurim de Sousą i zobaczymy też rewanżowy bój Jamala Ben Saddika i Benjamina Adegbuyi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here