Glory RIVALS 1 odwołane!

0
526

2022 rok dla Glory jest bardzo pechowy. Planowna na 21 maja w Antwerpii wspólna gala z Enfusion nie dojdzie do skutku. Przyczyną są duże problemy lokalnego partnera – Antwerp Fight Organization.

AFO w weekend opublikowało na swoich kanałach społecznościowych oświadczenie, w którym mówi, że Lotto Arena, w której miał odbyć się event, zerwała kontrakt ze współpromotorem gali ze „względów administracyjnych”. Nieoficjalnie jednak pojawiła się informacja, że chodzi o powiązania z grupami przestępczymi. Antwerp Fight Organization jest wieloletnim partnerem Enfusion w Belgii.

Po niedzieli oficjalne stanowisko zabrało Glory, które w kształcie gali miało dość ograniczony udział, bo bić miało się zaledwie kilku zawodników. Wydarzenie jednak firmowane było ich logiem. W oświadczeniu możemy przeczytać, że Glory nie jest odpowiedzialne za zaistniałą sytuację i nie ma związków z AFO. Istotną informacją jest też, że Glory będzie chciało znaleźć jak najszybsze terminy dla czterech ich fajterów którzy mieli wystąpić na RIVALS 1. Sama współpraca promotorów nie powinna być jednak zagrożona, bowiem przypomniano że najbliższa gala cyklu będzie miała miejsce 11 czerwca (w Alkmaar – dop.). Co więcej, konferansjer Enfusion Tom Wesselink stwierdził, że na grudzień w Emiratach planowana jest gala, w której udział wzięliby najlepsi zawodnicy obu organizacji.

Podczas Glory RIVALS 1/Enfusion 107 miało dojść do pojedynku Endy’ego Semeelera z wracającym po przerwie Harutem Grigorianem. Inni zapowiadani uczestnicy niedoszłego eventu to mistrz Enfusion do 85 kg Mohammad Ghaedibardeh, Luis Tavares, Nabil Haryouli, czy Ertugrul Bayrak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here