Glory zablokowało Plazibata i Ben Saddika!

0
2344

Wiceprezes Glory, Scott Rudmann niedługo po ostatniej gali Glory RIVALS 2 rozpętał małą burzę po oświadczeniu wydanym na Twitterze. Rzecz dotyczy prawa do przyszłej walki o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Problem zaczął się po tym, jak na Glory 81 w sierpniu Jamal Ben Saddik znonakutował Benjamina Adegbuyi i zagwarantował sobie pojedynek o pas tymczasowy, gdzie czekał na niego numer 1 w rankingu, Antonio Plazibat. Walka miała mieć miejsce 8 października na Glory Collision 4. Problem w tym, że obaj trenują w tym samym klubie (Mike’s Gym) i nie chcą ze sobą walczyć. Rudmann przedstawił więc rozwiązanie tego problemu w inny sposób, tj. siłą.

Wobec powyższego wpisu pozostaje więc pytanie – co jeżeli Chorwat i Marokańczyk dalej nie będą chcieli wejść do ringu. Na Glory Collision 4 w walce głównej rękawice skrzyżują Alistair Overeem i Badr Hari. Kartę główną otworzą natomiast Levi Rigters i Kevin Tariq Osaro. Wiemy że Rico Verhoeven nie wróci do Glory w tym roku. Czy zostanie więc przyznany pas tymczasowy, czy wygrany z jednej z dwóch wymienionych walk dostanie od razu szansę konfrontacji z mistrzem?

W przeszłości w finałowym turnieju K-1 WGP zdarzały się potencjalnie sytuacje, że dwóch fajterów z jednego klubu walczyło ze sobą. Tak było chociażby w 2010 roku, kiedy w półfinale zmierzyli się ze sobą Alistair Overeem i Gokhan Saki, reprezentujący wówczas Golden Glory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here