Gokhan Saki zwolniony z UFC. Wróci do Glory?

0
3229

Legendarny zawodnik kickboxingu Gokhan Saki został niedawno zwolniony przez UFC po dwóch pojedynkach. Problemem okazały się kontuzje, które nie pozwoliły stoczyć trzeciego starcia byłemu mistrzowi Glory. Teraz najprawdopodobniej „The Rebel” wróci do organizacji, w której odniósł największy sukces w swojej karierze.

W klatce UFC ostatni raz Turek widziany był w kwietniu 2018, kiedy przegrał przez TKO z Khalilem Rountree, kończąc swoją przygodę z bilansem 1-1 (MMA 1-2). Jak podaje serwis kickboxingz.com, powrót do Glory nastąpi „na 100%”. Obie strony się potrzebują, bowiem Saki szuka pracodawcy, a organizatorzy głośnych nazwisk, zwłaszcza w wysokich kategoriach wagowych, które wspomogą sprzedaż PPV. Glory zdecydowanie postawiło na taką dystrybucję swoich eventów od grudnia 2020 po problemach organizacyjno-finansowych.

W 2014 roku Gokhan Saki wygrał turniej kategorii -95 kg i jednocześnie sięgnął po pas mistrzowski Glory. W półfinale pokonał Nathana Corbetta, a w finale Tyrone’a Sponga, który przy kopaniu lowkicka złamał sobie nogę. Przez wiele lat w barwach Golden Glory rywalizował na galach K-1, m.in. dwukrotnie dochodził do półfinału finałowej grudniowej drabinki (w 2008 i 2010). W eliminacyjnych GP raz wygrał na Hawajach, a raz doszedł do finału w Amsterdamie.

Czy turecko-holenderski fajter zdecyduje się na powrót do wagi 95 kg, czy jednak wzmocni kategorię ciężką?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here