Grał w ekstraklasie, teraz zadebiutuje na gali South Battle

0
863

240 meczów w ekstraklasie, w piłkarskim CV Legia, Górnik Zabrze, a przede wszystkim Korona Kielce, gdzie współtworzył słynną „bandę świrów”. Maciej Korzym będzie jednym z zawodników, którzy wystąpią na gali South Battle: Fight Night 8 października w Dworku Konckim.

33-letni Korzym znany jest ze swojego charakteru, co wyróżniało go w piłkarskim światku. Wraz z kilkoma innymi piłkarzami nadającymi na podobnych falach w trakcie swojej gry w Koronie Kielce tworzył wyjątkową atmosferę, cechując się wyjątkową walecznością na boisku. Od przyśpiewki intonowanej przez Korzyma po meczach, tamtą drużynę nazywano „bandą świrów”.

Udział byłego piłkarza potwierdzili już organizatorzy. Będzie to w pełni zawodowy pojedynek na zasadach K1. Nie jest jeszcze znane nazwisko przeciwnika, ale sam Korzym od jakiegoś czasu trenuje pod okiem Rafała Dudka w Fight House Nowy Sącz.

Będzie to trzeci piłkarz z występami na poziomie ekstraklasy z profesjonalną walką. Wcześniej w MMA debiutowali Jacek Wiśniewski i Piotr Świerczewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here