GVA: Hakim Hamech vs Nabiyom Tesfai walką wieczoru gali w Genewie

0
1301

Fani kickboxingu na świecie już na początku roku mają kilka dat w kalendarzu zaznaczonych na czerwono. Wśród wielu ciekawych wydarzeń należy wymienić zaplanowaną na 8 lutego galę GVA Fight Night w szwajcarskiej Genewie. Francuski zawodnik Muay Thai, Hakim Hamech zmierzy się z miejscową gwiazdą, Nabiyomem Tesfaiem w walce wieczoru.

26-letni Francuz trenujący w Team Nasser Kacem w Lyonie to uznany zawodnik na świecie. Kolega z sali Yohana Lidona w ostatniej walce znokautował Taja, Plangritha na gali La Nuit Des Challenges 19. Był to udany powrót Francuza po marcowej porażce z mistrzem ONE Championship, Rodtangiem Jitmuangnonem. W singapurskiej organizacji Francuz stoczył dwie walki. Oprócz wspomnianego pojedynku z czempionem dywizji muszej na zasadach Muay Thai, Hamech ma na koncie walkę z Japońćzykiem, Yukinorim Ogasawarą na gali w Chinach, którą wygrał w pierwszej rundzie przez nokaut. Oprócz walk dla ONE i La Nuit Des Challenges francuski wojownik rywalizował na galach w Chinach: WLF i Glory of Heroes oraz w japońskim Krush i K-1.

Reprezentujący genewski Massar Gym Tesfai może pochwalić się rekordem 24-6, 5 KO. Szwajcar ma na swoim koncie mistrzostwo kraju na zasadach Muay Thai i solidny rekord zawodowy. Jako profesjonalny zawodnik wywalczył tytuł mistrza kraju organizacji WPKC pokonując w 2017 roku Issama Arabata-Ziane. Podczas zeszłorocznej gali GVA pokonał przez decyzję sędziów Francuza, Federica Manacha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here