Gwiazdy muay thai na Arena Fight 2 w Marsylii

0
1559

W dobie zawirowań organizacyjnych związanych z ograniczeniami w podróżowaniu i kwarantannami można odnieść wrażenie, że obserwujemy pewien zastój w kickboxingu i MT w Europie. 12 grudnia w Marsylii odbędzie się jednak druga gala Arena Fight Championship, która powinna zadowolić europejskich fanów sportów uderzanych. Na południu Francji zobaczymy całą listę naprawdę mocnych nazwisk przede wszystkim ze świata muay thai. Nie zabraknie też walk w kickboxingu, czy MMA. Jest obecny również polski akcent.

INFORMACJE I PEŁNA ROZPISKA GALI AFC 2

Karta pełna jest uczestników, którzy sięgali po najważniejsze tytuły i walczyli w najlepszych organizacjach. Takim przykładem jest niewątpliwie Damien Alamos. Zdobywał on mistrzostwo stadionu Lumpinee, WMC i WPMF. W 2014 roku zakończył karierę, więc pojedynek w Marsylii jest jego powrotem po sześciu latach! Jego rywalem będzie mistrz Europy WMC Thibaut Arias.

Jimmy Vienot w karierze zdobył już mistrzostwo Lumpinee, WMC, WBC MT i WPMF. Podczas wielu lat rywalizacji na rozkładzie ma m.in. Sorgrawa czy Wilsona Varelę. Bił się również w Glory, ale wszystkie trzy walki przegrał decyzjami, w tym dwie niejednogłośnie. Zmierzy się on z człowiekiem, który jako pierwszy nie-Taj pokonał Buakawa na pełnych zasadach MT. Chajal Dżaniew to weteran chińskich organizacji: WLF i Kunlun. Wystąpił również w Glory, oraz licznych eventach Topkinga. Ma w dorobku również pasy WBC MT. Poza Buakawem pokonywał również Chrisa Bayę, czy Niclasa Larsena. Stawką pojedynku będzie tytuł AFC w MT.

Wspomniany Wilson Varela na pierwszej gali AFC w sierpniu 2019 pokonał jednego z najlepszych fajterów boksu tajskiego spoza Tajlandii Youssefa Boughanema, ale na zasadach K-1. Tym razem dojdzie do rewanżu, ale z udziałem łokci i klinczu, a do tego o mistrzostwo AFC. Dla trenującego we Francji zawodnika z Wysp Zielonego Przylądka był to największy sukces w dotychczasowej karierze. Wygrał bowiem z człowiekiem o bardzo dużej liczbie sukcesów. Pasy m.in. Lumpinee, Rajadamnern, WKN, WBC MT, czy ISKA, oraz turnieje Thai Fight, oraz MAX MT, to tylko niektóre z osiągnięć marokańsko-belgijskiego zawodnika.

Mistrz WBC MT oraz WPMF, a także były pretendent do pasa ONE, oraz zawodnik K-1 Elias Mahmoudi zmierzy się z posiadaczem pasa AFC Djanym Fiorentim. Francuz wygrał m.in. z mistrzem Enfusion Frankiem Grossem. Teraz będzie bronić tytułu do 61 kg na zasadach K-1.

Mający na koncie pojedynki m.in. w Glory, Enfusion oraz pasy WKN i WAKO Pro Eddy Nait Slimani w konfrontacji o mistrzostwo w K-1 rules skrzyżuje rękawice z walczącym w ONE Championship Adamem Noiem. W debiucie w styczniu Francuz pokonał Victora Pinto po decyzji.

W innych pojedynkach także nie zabraknie ciekawych nazwisk. Zobaczymy m.in. znanego z Enfusion Berjana Peposhiego, czy innego uczestnika gal Enfusion oraz K-1 Deniza Demirkapu.

Rozpiska składać będzie się z trzech części. Otworzy ją konfrontacja w MMA z udziałem Barbary Grabowskiej. Debiutująca zawodowo fajterka z Krakowa zmierzy się z Francuzką Jennifer Trioreau. W MMA w akcji poza tym tacy zawodnicy jak Artiom Łobow, Antonio Silva, Fabio Maldonado, oraz Chris Barnett.

Galę Arena Fight Championship można oglądać w PPV za 12,90 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here