Hari ma problemy z obroną i widzę w tym szanse Arka – Bartosz Batra o wielkim rewanżu Polaka

0
1728

Mający w swoim fighterskim CV walki na największych galach Muaythai na świecie, Bartosz Batra uważnie śledzi sport zawodowy. Wrocławianin wypowiedział się o rewanżu Arka Wrzoska z Badrem Harim zaznaczając, że to będzie najtrudniejszy bój Polaka w karierze.

Badr Hari jest już tak wyeksploatowany przez sport, że kontuzja może mu się przytrafić nawet jak będzie wstawał z łóżka. Ponad 15 lat walk na najwyższym poziomie, poparte bardzo ciężkimi treningami, o których intensywności większość kickboxerów nie ma nawet pojęcia i mordercze sparingi w Holandii. Tam sparingi są cięższe niż walki i mówię to z własnego doświadczenia, a walczyłem i w Thai Fight i na gołe pięści. Podobnie jak w pierwszej walce, w rewanżu również wszystko wyjaśni się w pierwszej rundzie. Hari jest wtedy szybki, eksplozywny i silny. Stres? Walczysz z gościem, który jest największą gwiazdą kickboxingu i nazywają go: baddest man on the planet. Jak masz się nie stresować? Pierwsza wygrana na pewno dała mu dużo pewności siebie, ale wciąż naprzeciw niego stanie ten sam Badr Hari, wspierany przez całą Holandie, Maroko, Belgię i kibiców kickboxingu na całym świecie. Jak widzę walkę? Jeśli pojedynek wyjdzie poza pierwszą rundę to skończy się tak jak za pierwszym razem. Pierwsza minuta pierwszej rundy będzie kluczowa. Wątpię, by Hari zmienił swój styl walki lub podszedł do Arka z większym respektem. On cały czas uważa, że to był wypadek przy pracy. Hari jest tak delikatny, tak podatny na kontuzje, że nawet jak Hari wyjdzie do drugiej czy trzeciej rundy to Arek ma szansę wygrać przez kontuzję rywala. Nie wykluczam również frustracji Hariego, że nie znokautuje szybko Arka, że da się złapać na kontrę w wymianach. Sercem jestem za Arkiem, ale czeka go bardzo ciężka walka. Każda walka z Harim jest ciężka. Nie ważne czy to pierwszy czy dziesiąty raz jak walczysz z Harim. Według mnie Arek powinien szukać lewego sierpa i lewej nogi, bo Hari ma problem z obroną prawej strony. Tutaj widzę szansę. I TRZYMAM KCIUKI ZA ARKA! – skwitował szkoleniowiec KO Gym Muaythai Wrocław.

Galę Glory 80 będzie można obejrzeć w systemie PPV. Koszt dostępu to 20 euro, a transmisja będzie dostępna w internecie na stronie gloryfights.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here