HFO 12: Marcin Majewski i Michał Firut otworzą kartę główną

0
863

Michał Majewski (1-2) ponownie otworzy kartę główną gali HFO. Reprezentant Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zawalczy 7 maja na HFO 12 w Ostrołęce. Przeciwnikiem podopiecznego Michała Kuleszy będzie reprezentant Fight Point Biała Podlaska, Michał Firut, dla którego starcie z trenującym w Ostrowii fighterem będzie debiutem wśród zawodowców.

Majewski po raz ostatni wystąpił na HFO 11: Bielany. Podczas warszawskiego eventu spotkał się z Michałem Krupą (3-1) z Fight Gym Lublin. Debiut dla reprezentanta północnego Mazowsza nie był zbyt udany. Pojedynek zakończył się jednogłośnym zwycięstwem na punkty podopiecznego Rafała Murata. W maju 2021 roku Marcin wystąpił na gali najstarszej europejskiej organizacji zawodowego kickboxingu, King of Kings. Podczas stołecznego eventu pokonał decyzją sędziów Kacpra Glinickiego z Legia Fight Club. Wcześniej przez lata rywalizował na galach Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów czy WORWar. Zmotywowany porażką na początku roku, żołnierz w służbie czynnej ma zamiar odwrócić kartę i zaprezentować się o wiele lepiej rzut beretem od swojego miasta.

Podopieczny Klaudiusza Nazaruka z Fight Point Biała Podlaska, Michał Firut to wielokrotny uczestnik Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry oraz imprez centralnych kickboxingu i oriental rules. Wśród osiągnięć amatorskich należy wymienić srebrny medal pucharu Polski 2021 w wadze do 67 kg juniorów starszych, brązowy medal mistrzostw Polski w formule low kick w 2020 roku czy mistrzostwo Polski oriental rules 2021 w Siedlcach. Nadszedł czas, by spróbował swoich sił wśród zawodowców. Co do tej walki dużo obiecuje sobie współwłaściciel HFO, Łukasz Czarnowski:

– Marcin Majewski mimo porażki, dobrze zaprezentował się w starciu z Michałem Krupą. Głupotą byłoby odmówić mu walki na gali w Ostrołęce, zaledwie 30 km od jego domu. Teraz wyjdzie do walki z młodym wilkiem, Michałem Firutem. Zawodnicy Klaudiusza Nazaruka zawsze wychodzą i walczą, jakby jutra miało nie być. Gdy tylko Michał wyraził chęć walki, to nawet przez chwilę z Łukaszem Pławeckim się nie wahaliśmy, by zestawić go na najbliższej karcie. Ta walka zapowiada się na jedną z najlepszych w karcie walk, więc decyzja mogła być tylko jedna: Panowie otworzą kartę główną HFO 12 i wprowadzą was w wieczór z zawodowym kickboxingiem. – skwitował Czarnowski.

Gala HFO 12: Ostrołęka jest zaplanowana na 7 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w Ostrołęce. Bilety dostępne w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Pojedynek o pas mistrza dywizji lekkiej:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)

Turniej o pas mistrza dywizji średniej:
85 kg: Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
85 kg: Przemysław Walków (Fighter Wrocław) vs Tomasz Konieczny (CAF Rzeszów)

Karta główna:
77 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs TBA
70 kg : Aleksy Zienkiewicz (Ostrołęka Fight Academy) vs Maciej Tercjak (Hunter Kickboxing Łomża)
65 kg: Marcin Majewski (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka) vs Michał Firut (Fight Point Biała Podlaska)

HFO: Super Fights:
95 kg: Mariusz Piersa (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
77 kg: Rafał Modzel (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
77 kg: Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Marek Milewski (Jinchuuriki Gym Olsztyn)
65 kg: Wiktor Dmochowski (Ostrołęka Fight Academy) vs Przemysław Szczuczyński (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)
+95 kg: Daniel Racki (Kuźnia Mistrzów Łochów) vs TBA
85 kg: Marcin Kowalczyk (Kick-Boxing Poprava) vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here