Radoń i Waliczek z wygranymi. Fajerwerki na HFO: Aim High (WYNIKI)

0
1275

Krótką, ale pełną rewelacyjnych akcji, twardych wymian i szybkich walk, kartę zobaczyli widzowie TVP Sport. HFO: Aim High w wielkim stylu odmroziła polski kickboxing. W kapitalnej walce wieczoru Patryk Radoń pokonał jednogłośnie Michała Gęsiarza. Inne pojedynki też dostarczyły wiele wrażeń.

Rozpiska zaczęła się od mocnego uderzenia w najniższej kategorii. W konfrontacji otwierającej zmierzyło się dwóch mistrzów Polski w muay thai – Jakub Syc i Szymon Obroślak. Walka rozpoczęła się z wysokiego C. Początkowo to zawodnik z Legionu Głogów mocno przeważał w efekcie czego udało mu się posłać rywala na deski. Obroślak jednak potem zrewanżował się świetną kontrą i mieliśmy 1:1 w knockdownach już w pierwszej odsłonie. Następnie to zawodnik z Red Lion przejmował inicjatywę. Cały pojedynek toczył się w szalonym tempie. Na koniec sędziowie ogłosili remis, wynikiem czego była runda dodatkowa. W tej najpierw Obroślak spowodował liczenie, a moment później wysokim kopnięciem znokautował rywala! Podopieczny Wiktora Waszczuka zrewanżował się za amatorską porażkę poniesioną na Pucharze Polski. Szymon Obroślak przyjął ofertę występu niecały tydzień przed galą.

Kolejny pojedynek i kolejny triumf zawodnika, który wziął walkę w zastępstwie. Karol Łasiewicki znokautował w trzeciej rundzie Rafała Korczaka. W pojedynku można było zaobserwować mnóstwo ciężkich ciosów jak przystało na wysoki limit wagowy. „Silny” miał bardzo dobry początek, lecz decydujący moment miał miejsce pod koniec drugiej rundy, kiedy Łasiewicki trafił pod linami potężnym sierpem. W trzeciej rundzie fajter z Ostrołęki dokończył rozpoczętą robotę, najpierw posyłając rywala na deski a potem przy narożniku, nokautując paroma ciosami sierpowymi.

Nastpnie na ring weszli zawodnicy kategorii do 85 kg. Bartłomiej Domalik przypomniał o sobie we wrześniu w Jaśle po remisowej wojnie z Mateuszem Kubiszynem. Tym razem jego przeciwnikiem był Tomasz Konieczny. Od samego początku trwała wojna o panowanie w środku ringu. Im dłużej trwało to starcie, tym większą kontrolę przejmował podopieczny Łukasza Jarosza. Świetnymi wejściami bokserskimi, lowkickami i kolanami Domalik zapewnił sobie wygraną, ale trzeba przyznać, że nie był to mecz do jednej bramki, gdyż rzeszowianin postawił twarde warunki. Ostatecznie zakończyło się decyzją 2 do remisu na korzyść Domalika. Następny będzie rewanż o pas z Kubiszynem?

W co-main evencie zaprezentowały się panie. Dominika Filec podeszła do najbardziej utytułowanej kickbokserki w Polsce, jaką jest Marta Waliczek, bez respektu. Bardzo mocno od samego początku ruszyła na „Waderę”, ale ta pokazała ogromne doświadczenie i w odpowiednim momencie skontrowała prostym, przez co Filec poleciała na deski. Potem doszło jeszcze liczenie na stojąco i wydawało się z początkiem drugiej odsłony, że zawodniczka z Bielska-Białej zakończy sprawę przed czasem. Mniej więcej w połowie walki 22-letnia „Zośka” zaczęła dochodzić do głosu, kilkakrotnie mocno trafiając byłą mistrzynię FEN. Nie udało się jednak doprowadzić do knockdownu, przez co zakładając nawet 10:9 w dwóch kolejnych odsłonach dla rybniczanki, nie udało się doprowadzić do remisu. Udany powrót Waliczek do kickboxingu stał się faktem.

W pojedynku wieczoru widzowie zgromadzeni przed telewizorami zobaczyli niesamowicie intensywny pojedynek pełen kombinacji, mocnych ciosów i kopnięć, walki na przełamanie. Patryk Radoń zaczął od posłania na deski Michała Gęsiarza wysokim kopnięciem. Potem reprezentant klubu ŁKS Boks Łódź zdecydowanie przeważał, ale trenujący w Golden Glory Berlin Gęsiarz okazał się bardzo twardym fajterem i przetrzymał kryzys. Próbował odrabiać straty, ale Radoń był tego dnia nie do zatrzymania. Świetny boks, kopnięcia, umiejętność łączenia technik, ale także nieustępliwość dały mu jednogłośną decyzję.

Pełne rezultaty gali HFO: Aim High (13 czerwca, Warszawa):

Walka wieczoru:
70 kg: Patryk Radoń pok. Michał Gęsiarz przez decyzję (jednogłośnie)

61 kg: Marta Waliczek pok. Dominika Filec przez decyzję (jednogłośnie)
85 kg: Bartłomiej Domalik pok. Tomasz Konieczny przez decyzję (większościowo)
93 kg: Karol Łasiewicki pok. Rafał Korczak przez KO 3R (ciosy sierpowe)
60 kg: Szymon Obroślak pok. Jakub Syc przez KO 4R (wysokie kopnięcie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here