HFO: Bank odbędzie się 5 czerwca w Warszawie. Bławdziewicz, Pławecki i Paczuski na karcie walk

0
2892

Po niełatwym dla sportów walki roku 2020 zawodowe K-1 na najwyższym poziomie powraca do kibiców oraz na antenę TVP Sport. Gala HFO: Bank, która odbędzie się 5 czerwca w Warszawskim klubie muzycznym o tej samej nazwie, będzie połączeniem tego za czym tęsknią wszyscy – wydarzeń sportowych oraz kulturalnych na najwyższym poziomie. W eksluzywnych wnętrzach największego klubu muzycznego w Warszawie stanie ring, w którym staną najlepsi polscy zawodnicy K-1 oraz młode talenty głodne sukcesów. 

Od samego początku chcemy by gale HFO były wydarzeniami ekskluzywnymi, stąd pomysł na zorganizowanie gali w klubie muzycznym. Szukaliśmy nie tylko miejsca z odpowiednim metrażem, ale przede wszystkim z odpowiednim klimatem i takim miejscem jest Bank. Wydarzenie planujemy jako połączenie imprezy sportowej i muzycznej, jednak trzonem tego co zdarzy się 5 czerwca będzie HFO – czyli najlepsze zawodowe K-1 w Polsce! – mówi Jerzy Dąbrowa, prezes HFO

W trzech najważniejszych walkach wieczoru kibice będą mogli zobaczyć zawodników, których walki zawsze budzą ogromne emocje i na długo zapadają w pamięci kibiców. 
W walce wieczoru wystąpi Michał Bławdziewicz, który udanie zadebiutował w ringu HFO na gali w kleszczowskim Solparku. Zawodnik klubów Knockout Gym oraz Palestra Warszawa, gdzie trenuje i sparuje między innymi z Arkiem Wrzoskiem, we wrześniu uporał się z Tomaszem Janiszewskim wygrywając jednogłośną decyzją sędziów. Podopieczny Łukasza Roli wygrał cztery ze swoich pięciu ostatnich zawodowych pojedynków na zasadach K-1, a 5 czerwca stanie w ringu przed własną, warszawską publicznością. 

Dziewiąty raz w ringu HFO zaprezentuje się kibicom Zawodowy Mistrz Świata ISKA, posiadacz pasów federacji WKN, IPCC oraz WKA Łukasz Pławecki. Po serii wymagających mistrzowskich pojedynków i ponad 40 zawodowych walk w kickboxingu, właściciel i reprezentant klubu HALNY Nowy Sącz, podjął decyzję by spróbować swych sił w boksie, do czego przymierzał się już od dłuższego czasu. Do debiutu Pławecki przygotowuje się sparując z bardzo doświadczonymi bokserami, między innymi Robertem Raczem ze Słowacji.

Do swojego sportu bazowego powróci Radosław Paczuski, który w ostatnich startach skupił się na walkach w formule MMA celując w czołowe organizacje na świecie. Zawodnik klubu Uniq ostatnią walkę na zasadach K-1 stoczył w marcu 2019 roku, wygrywając przez KO z Darrenem Ansteyem i zapewne takiego samego rozstrzygnięcia będzie szukał w swoim najbliższym pojedynku. Weteran ringów KOK, DSF oraz FEN miał pierwotnie walczyć na gali EFM w Sofii, jednak z organizacja przełożyła galę na jesień, jednocześnie dając zawodnikowi zgodę na walkę dla HFO. 

Emocje są tym co chcemy dawać kibicom i ta zasada przyświeca nam od pierwszych gal HFO. Niezależnie od kategorii wagowej, dystansu walki, czy nawet formuły – zawsze staramy się dobierać zestawienia tak, by wydarzenia w ringu na długo zapadły w pamięci. Wielki powrót Paczuskiego do K-1, bokserski debiut jednego z najbardziej doświadczonych kickboxerów w kraju i zwieńczenie gali w postaci pojedynku najciężej kategorii. A to wszystko poprzedzone walkami innych głodnych sukcesu i sławy zawodników. Właśnie to zobaczą Państwo 5 czerwca na gali HFO – podsumowuje najważniejsze zestawienia gali Łukasz Czarnowski, dyrektor sportowy.

Kartę walk uzupełniają nazwiska debiutantów oraz znanych z ringu HFO zawodników: Emila Chorążewicza, Jacka Gaca, Arkadiusza Joba, Kacpra Glinnickiego czy Szymona Obroślaka. W formule pro-am zawalczy także Paweł Kozak. Pełna karta walk zostanie ogłoszona wkrótce.

Gala HFO: Bank odbędzie się 5 czerwca w Warszawie i będzie transmitowana na żywo na antenie największej polskiej telewizji sportowej TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here