HFO: Dominika Filec rzuca wyzwanie Marcie Waliczek. Walka na szczycie kobiecego K-1 w Polsce odbędzie się 13 czerwca w studio TVP

0
6204

Pierwsza gala w nowym roku to najlepsza okazja do wprowadzenia czegoś świeżego. Podczas HFO: Aim High 13 czerwca w Warszawie zobaczymy hitowy pojedynek kobiet. Reprezentantka Berserker’s Team Bielsko-Biała, Marta ‘Wadera’ Waliczek w końcu znalazła rywalkę. Na jej apel o walkę zareagowała mistrzyni Polski WKN i ISKA, Dominika Filec wyzywając Waliczek do walki.

Podopieczna trenera Damiana Herczyka to obecnie zawodniczka MMA legitymująca się rekordem 4 zwycięstw i 2 porażek. Polka ma na swoim koncie pas mistrzyni rosyjskiej organizacji Battle on Volga. Tytuł kosztował Martę zwycięstwo w trzech kolejnych walkach na wrogim terenie. Co ciekawe nie był to jej pierwszy pas, bowiem w 2017 roku pokonała ówczesną mistrzynię FEN, Różę Gumienną. Tym samym ‘Wadera’ odebrała pas rywalce z Wrocławia, którego nie miała już okazji bronić. Ostatnio dużym echem odbił się apel podopiecznej Damiana Herczyka. Trenująca w Bielsku-Białej fighterka narzekała na obłudę zawodniczek MMA, które bardziej dbają o pięknie wyglądające rekordy i profile na instagramie niż o rozwój sportowy. Na słowa doświadczonej wojowniczki zareagowała młoda, głodna sukcesów inna reprezentantka Śląska. Tym samym po trzech latach, Waliczek wraca do formuły K-1, w której nie czekała długo na przeciwniczkę.

Nosząca pseudonim ‘Zośka’ to utalentowana podopieczna Adama Drygalskiego z Absortio Gym Rybnik. Tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa Filec pokonała Lilę Kazak, byłą rywalkę Joanny Jędrzejczyk. Podczas gali Night of Champions w Szczytnej koło Kłodzka Dominika nie dała szans rywalce, zdobywając tym samym pas międzynarodowej mistrzyni Polski WKN. W jej rekordzie znajdują się jeszcze zwycięstwa nad Martyną Ciaskowską oraz weteranką KOK, Klaudią Pawicką. Bezkompromisowy styl ‘Zośki’ jest gwarancją efektownej walki, w której brutalna siła bierze górę nad kobiecą subtelnością.

Klasyczne starcie doświadczenia z młodością podczas walki kobiet na HFO: Aim High. Bitwa o dominację na śląskiej scenie kickboxingu będzie miała miejsce w Warszawie. Tym razem to stolica kraju będzie gościć dwie najlepsze kickboxerki w regionie. Czy mistrzyni FEN podtrzyma dobrą passę w formule K-1? Może talent Dominiki Filec eksploduje i to młoda fighterka trenująca w Rybniku założy diadem królowej K-1? Kobieca wojna o Śląsk już za niecały miesiąc.

Galę HFO: Aim High będzie można zobaczyć na żywo na antenie telewizji TVP Sport. 13 czerwca odmrażanie polskiego sportu zaczynamy od kickboxingu, a więc bądźcie tam z nami.

Karta walk:

  • -70 kg: Michał Gęsiarz (Golden Glory Berlin) vs Patryk Radoń (ŁKS Łódź)
  • -61 kg: Marta Waliczek (DAAS Berserkers Team Bielsko Biała) vs Dominika Filec (Absortio Gym)
  • -85 kg: Bartłomiej Domalik (Jarosz Fight Club) vs Tomasz Konieczny (CAF Rzeszów)
  • -95 kg: Rafał Korczak (Aligatores Warszawa)vs TBA
  • TBA vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here