Hinata Terayama obroniła pas na RISE on Abema 2 (WYNIKI) (WIDEO)

0
800

Druga specjalna gala RISE w 2021 przyniosła wiele różnorodnych atrakcji. Mieliśmy walkę o pas do 49 kg, w której Hinata Terayama po pięciu rundach jednogłośnie pokonała AKARI. Mogliśmy też zobaczyć walki w rękawicach do MMA, oraz pokazówki. Nie brakło również wrażeń w „zwykłych” pojedynkach.

Wszystkie walki z gali można zobaczyć TUTAJ.

Paradoksalnie najmniej efektownie wyszedł main event, gdzie pojedynek nie porwał ani liczbą wymian, ani mocnymi ciosami. Ostatecznie reprezentująca Team Teppen Terayama wygrała jednogłośnie, w oczach sędziów przegrywając zaledwie jedną rundę.

Zorganizowanie eventu nie obyło się bez problemów. Trzeba było zmienić lokalizację z hali w dzielnicy Ota na mniejszą i bez udziału publiczności. Dodatkowo data została przesunięta o jeden dzień, na niedzielę zamiast soboty.

Karateka Kaito Tsuzuki po bardzo efektownej walce wygrał Teppei Tsudą. Nie zabrakło takich technik:

Kolejny dobry występ zanotował Shohei Asahara. Doświadczony zawodnik potrzebował jednak czterech rund, aby wyboksować sobie wygraną z Kentą. Dużo schodzenia na boki, przegląd pola i skuteczność dały kolejną wygraną Asaharze.

Świetny pojedynek dali Keisuke Monguchi z Ryogą Hirano. Bardzo dużo akcji, gdzie początkowo przeważał Hirano, ale potem rywal zaczął dochodzić do głosu coraz bardziej. Trzecia odsłona to miejscami po prostu nawalanka w półdystansie. Decyzja może nie dziwi aż tak bardzo jak punktacja, według której Monguchi wygrał trzy rundy według wszystkich sędziów.

Nie sposób też nie wspomnieć o pojedynkach na specjalnych zasadach w sześciouncjowych rękawicach do MMA, w których zobaczyliśmy braci Yamaguchi. Młodszy, Yuma po kontrującym sierpowym sprawił, że YA-MAN został wyliczony, ale w ostateczności reprezentant klubu Target po serii hak-sierp-sierp w narożniku wygrał przez KO.

Hiroto natomiast zremisował w obfitującej w wymiany konfrontacji z Yoshimichim Matsumoto. Był to rewanż pojedynek z zeszłorocznej edycji RISE on Abema, gdzie Yamaguchi wygrał przed czasem. Tym razem specjalne walki odbywały się bez udziału sędziów punktowych, czyli brak KO = remis.

Kolejny raz bardzo efektownie, ale nieefektywnie zaprezentował się Soma Tameda. Po nieprawdopodobnej, ale przegranej walce z Masahiko Suzukim w lutym na RISE Eldorado, tym razem także przed czasem przegrał z Jinem Mandokoro w eliminatorze do turnieju RISE do 53 kg.

Z uwagi na to, że bracia Osaki wypadli ze względu na COVID-19, organizatorzy zestawili dwie pokazówki. W pierwszej Shiro Matsumoto spotkał się z Issei Ishiim, a w drugiej Black Panther posparował z Kento Haraguchim. Walki 2×2 min w dużych rękawicach i ochraniaczach na nogi.

Wyniki gali RISE on Abema 2 (16 maja, Tokio):
49 kg: Hinata Terayama pok. AKARI przez decyzję (49:48 x3) – o pas
„Black Panther” Noah Bey vs. Kento Haraguchi – walka pokazowa
65 kg: Hiroto Yamaguchi zremisował z Yoshimichi Matsumoto – specjalne zasady
63 kg: YA-MAN pok. Yuma Yamaguchi przez KO R2 (lewy sierp) – specjalne zasady
Shiro Matsumoto vs. Issei Ishii – walka pokazowa
53 kg: Jin Mandokoro pok. Soma Tameda przez KO 1R (prawy sierp) – eliminator do turnieju Dead or Alive
57,5 kg: Keisuke Monguchi pok. Ryoga Hirano przez decyzję (30:29, 30:28 x2)
64 kg: Hideki Sasaki pok. Hayato Hatakeyama przez decyzję (30:29, 30:28, 30:27)
63 kg: Shohei Asahara pok. Kenta przez decyzję ExR (10:9 x3)
60 kg: SEIDO pok. Yuki Morishita przez większościową decyzję (29:28 x2, 29:29)
57,5 kg: Kaito Tsuzuki pok. Teppei Tsuda przez decyzję (30:29, 30:28 x2)
55 kg: Ryunosuke Omori pok. Yosuke przez decyzję (30:29, 30:28 x2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here