Historyczna gala w Japonii, czyli RISE on Abema 2021

0
1095

Po zeszłorocznej gali RISE on Abema, która była symbolicznym powrotem kickboxingu spod znaku RISE po pandemii, organizatorzy razem z głównym nadawcą postanowili powtórzyć ten ruch. Tym razem już nie w studiu a w Ota Ward General Gymnasium w Tokio. Rozpiska jest mocna i ma dwie walki w małych rękawicach, po raz pierwszy w Japonii.

Wcześniej podobne walki odbywały się w ramach tzw. „mixed rules”, czyli jedna runda w kickboxingu, druga w MMA. Tym razem mamy do czynienia z pełnoprawną kickbokserską konfrontacją, z zastrzeżeniem, że nie ma sędziów punktowych, a w przypadku braku zakończenia automatycznie ogłaszany jest remis. W rolach głównych wystąpią bracia Yamaguchi: Hiroto i Yuma. Można powiedzieć, że są idealnie skrojeni pod brak sędziów punktowych, bo ich style sprzyjają kończeniu przed czasem i czterouncjowym rękawicom. Mistrz WPMF, były fajter K-1, KO, czy RIZIN, Hiroto stoczy rewanżowy pojedynek z byłym zawodowym pięściarzem Yoshimichim Matsumoto. Panowie po raz pierwszy spotkali się na pierwszej edycji RISE on Abema rok temu i starszy z braci wygrał przez KO. Yuma po nieudanym występie w RIZIN, gdzie został pokonany przez mądrze walczącego, doświadczonego Shohei Asaharę, tym razem podejmie przeciwnika zbliżonego stylowo, czyli YA-MAN-a. Zawodnik z Target Shibuya w bardzo podobny sposób przegrał na tegorocznym RISE Eldorado 2021 z Taishim Hiratsuką.

Głównym daniem będzie konfrontacja dwóch czołowych fajterów organizacji. Mistrz kategorii do 53 kg z walką w RIZIN na koncie, Kazuki Osaki zmierzy się z triumfatorem zeszłorocznego turnieju Dead or Alive i mistrzem ISKA, Shiro Matsumoto. Shiro w nagrodę dostał potem szansę rewanżu z Tenshinem Nasukawą, ale podobnie jak za pierwszym razem, został bez problemu wypunktowany.

Na gali zobaczymy również dwa pojedynki eliminacyjne do tegorocznego turnieju Dead or Alive do 53 kg. W pierwszym mistrz Battle of MT i WMC, a także brat Kazukiego Osakiego, Koki podejmie Kazane. Kolega klubowy Tenshina Nasukawy w lutym mierzył się z Kazukim, przegrywając przez decyzję.

W drugim eliminatorze mamy wspaniale zapowiadającą się konfrontację Jina Mandokoro i Somy Tamedy. Mandokoro dwukrotnie wygrywał w RIZIN, oraz rywalizował o tytuły RISE i DEEP KICK. Tameda natomiast pokazał się szerszej publiczności jedną z najlepszych rund tego roku na świecie, przegrywając po ponad minucie walki z Masahiko Suzukim na RISE Eldorado 2021 w lutym.

O tytuł do 49 kg zmierzą się panie. Zwyciężczyni zeszłorocznego turnieju Queen of Queens, Hinata Terayama z Team Teppen będzie bronić pasa z reprezentantką klubu TARGET, AKARI.

Na w rozpisce nie brakuje innych ciekawych nazwisk, które już mogliśmy poznać na dużych galach jak Ryonosuke Omori (efektowna wygrana na Eldorado), Shohei Asahara (pokonanie Yumy Yamaguchiego w RIZIN), Keisuke Monguchi, czy Hideki Sasaki (były pretendent do tytułu RISE do 63 kg).

INFORMACJE (ROZPISKA, TRANSMISJA) GALI RISE ON ABEMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here